Jak na to

27. května 2022 12:55

Gabriela Svoboda

Upcyklace jak má být. Výsledkem jsou roztomilí medvědi

Ať už s oblibou vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Vskutku netradiční využití vodovodních a kanalizačních trubek předvede kutil Vláďa, který v nich vychytaně pěstuje jahody a bylinky. V Láďově domácí lékárně připravíme tymiánovou mast, která v létě přijde vhod na zklidnění hmyzích štípanců a bodanců. Čeká nás Den dětí, a protože se jeho oslava nemůže obejít bez dortu, s paní Terezou se pustíme do pečení dětského dortu s překvapením. V dílně Láďa zrecykluje starou židli a vyrobí z ní šikovnou domácí tabulo-nástěnku 2 v 1.

Tradičně nebude chybět Pošta pro Láďu plná vašich vychytávek a výrobků. Na návštěvu zajedeme za paní Hankou z Ústěku, která vyrábí medvědy ze starých svetrů, látek a nepoužívaných knoflíků. Na závěr Láďa doslova vykouzlí petrželkovo-houskové knedlíky, které jsou nadýchané i bez droždí!

Sledujte v neděli 29. května 2022 ve 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také