Jak na to

19. dubna 2019 12:55

Pavlína Wagnerová

Založte si zeleninový záhon dle návodu z pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Náležitě oslavíme Velikonoční neděli a po šesti týdnech půstu začneme konečně zase hodovat! V troubě si upečeme uzené vepřové koleno na cibuli s domácím chlebem a dětem připravíme roztomilá kuřátka z vajec natvrdo. Chybět nesmí samozřejmě ani tradiční beránek, tentokráte ovšem z velikonoční nádivky podle staročeského receptu. Na slavnostní tabuli se vedle všech těch dobrot budou krásně vyjímat i horácké kraslice.

Pletení pomlázky patřilo vždy k nejzásadnějším velikonočním zvykům, a tak by si jej alespoň jednou v životě měli zkusit všichni kluci. Nás to naučí Josef Matějíček z Vysočiny. Kdo si netroufá na pomlázku, může na Velikonoční pondělí zkusit vyšupat sousedky veselou velikonoční vařečkou a koledníky zase překvapit vychytanou sklenicí na dobroty ve tvaru zajíčka. A abychom nezapomněli ani na naši zahradu, dostaneme od Ládi Hrušky a Pavla Zemana z Prima NÁPADŮ zajímavé tipy na založení zeleninových záhonů.

Sledujte 21. dubna ve 12.55 na Primě!


Přečtěte si také