Trendy

10. února 2020 06:59

Matouš Hartman

Proměňte staré struhadlo v okrasu bytu. Jde to snadno, zkuste tyto tipy

Už je vaše struhadlo tupé a je s ním náročné pracovat? Nevyhazujte ho a dejte mu druhou šanci. Může váš byt ozdobit nebo mu dodat rustikální nádech. Podívejte se, co se s nepoužívaným struhadlem dá všechno udělat.

Stojan na šperky

Tohle by možná ani neměl být DIY projekt, struhadlo prostě postavíte do ložnice namísto do kuchyně a stojan na šperky je hned hotový. Vejde se vám na něj hromada náušnic. Pokud chcete, můžete struhadlo ještě natřít na nějakou barvu, ale bude vypadat dobře i ve své původní přirozené stříbrné kráse.

Svícen

Struhadlo můžete využít i jako stínítko pro čajovou svíčku. Světlo se bude hezky lámat skrze dírky ve struhadle a dodá vaší kuchyni venkovský vzhled. Zkuste umístit takový svícen na okno a nebo doprostřed stolu, interiér to snadno oživí. Struhadlo můžete doplnit třeba o větvičky ze zahrady, které kolem něj rozprostřete.

Struhadlo stačí doplnit svíčkou a je to. Foto: Pinterest.com

Váza pro suché květy

Pokud chcete vytvořit dekoraci, která je nadčasová, struhadlo vám stím pomůže. Stačí ho pověsit na skobu ve zdi a naplnit ho suchými květy. Pokud jich do něj umístíte dostatek, nepropadnou.

Váza je hned hotová. Foto: Pinterest.com

Stojánek na tužky

Podobně se dá struhadlo pověšené na zdi využít pro odkládání tužek. Zde ale bude nutné umístit na dolní stranu karton. Dejte ho tam svrchu, a vmáčkněte ho dovnitř struhadla, vytvoříte tak dno, díky kterému tužky nepropadnou na podlahu.

Struhadlo poslouží jako stojánek na tužky. Foto: living.iprima.cz

(mh)

Další inspirace:

Sdílejte článek

Přečtěte si také