Malíř proměnil obří kapli v úžasný dům. Podívejte se dovnitř

V Anglii je teď k vidění úžasný dům, který byl původně starou a opuštěou kaplí. Restaurátor Keith Holmes strávil její přeměnou dlouhých 16 let a vytvořil dokonalé bydlení za 1 800 000 liber.

Třiasedmdesátiletý restaurátor a malíř Keith Holmes koupil kapli v East Molesey nacházející se v hrabství Surrey jihozápadně od Londýna v roce 1997, kdy už byla polorozpadlá. „Bylo tam také spousta odpadu z doby, kdy byla používána jako sklad, a sotva deset procent neporušených vitráží,“ popisuje její původní vzhled Holmes. "Ale viděl jsem, že má potenciál, hledal jsem velký otevřený prostor, kde bych mohl mít i studio,“ říká umělec.

Během trpělivé přestavby do kaple investoval 800 000 liber, které se mu teď určitě vrátí. Budova je totiž na prodej za cenu o milion liber vyšší! A existuje k tomu pádný důvod. Je z ní totiž naprosto impozantní dům!

Restaurátor se snažil zachovat původní vzhled kaple, ale přidal několik moderních doplňků. Foto: profimedia.cz

Kaple postavená roku 1886 byla původně v dezolátním stavu, měla vymlácené vitráže, vytrhané dlaždice a další poničené části interiéru. Její osud byl zpečetěn, když se ukázalo, že není postavena na vhodném místě a že je příliš velká na to, aby se mohla zaplatit její údržba. Byla prodána deset let po svém postavení a do roku 1930 sloužila jako opravna člunů z nedaleké řeky.

Dům je teď rozdělen na dvě patra s velmi prostornými místnostmi a majitel ho proměnil s citem pro původní vzhled kaple včetně kazetového kování, klenutých stropů a trámů. K vidění je tu i latinský nápis, který se dá přeložit jako: „Tento dům je nyní ještě krásnější díky přítomnosti holubice,“ což má odkazovat nejen na jeho nábožensku minulost, ale také na jméno odborného stavitele Chrise Dovea (dove = holubice), který Holmesovi pomáhal s proměnou.

V koupelně se nachází vana netradičně zapuštěná do podlahy. Foto: profimedia.cz

Dům o výměře 475 metrů čtverečních tvoří dvě budovy, které jsou v přízemí spojeny vstupní halou vedoucí do prvního pokoje, překrásné knihovny, pracovny a ložnice. V horní části je bývalá kaple oddělena od přední budovy terasou o rozloze 88 metrů čtverečních. Hlavní chodba, koupelna a druhá ložnice jsou v přední části a vede k nim schodiště z přízemí.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také