Jak na to

11. listopadu 2016 06:00

Markéta Zídková

Co jsou to kokedamy a jak se o ně starat, poradí Receptář

Sledujte v neděli 13. listopadu 2016 v 11.55 na Primě.

Vaše chvíle pohody po nedělním poledni! Po týdnu se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Kokedamy neboli závěsné rostliny rostoucí v koulích obalených mechem pocházejí z Japonska a jsou úžasnou dekorací. Jak poznat jasmín pravý a připravit z něj ten nejlepší čaj, prozradí zahradník Jakub Krulich. Pěstujete plodovou zeleninu stále na stejném místě, ale úroda je rok od roku menší? Pan Pavel Chlouba poradí, jak se vyhnout půdní únavě. Pro třídění bioodpadu nemusíte mít doma kompostér, zvládnete ho snadno v koši s papírovým pytlem.

Někdo starý nábytek restauruje, někdo má naopak zašlý vzhled rád. Vytvořit ho také u nových věcí můžete pomocí patinovací techniky. V zimě obvykle v bytech i domech málo větráme. Jak si udržet správnou kvalitu i vlhkost vzduchu, ukáže odbornice na čističky vzduchu Vendula Vávrová. V listárně pan Václav Větvička zodpoví dotazy diváků. Pálení zahradního odpadu má svá pravidla. Jaká jsou ta aktuální – co pálit smíme a co ne, a kdy předem upozornit hasiče, poradí paní Pavlína Adamcová.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na webu Primě PLAY.

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kokedama

Přečtěte si také