Jak na to

9. června 2023 11:50

Gabriela Svoboda

Eva se naučí nýtovat, je to docela snadné

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

A zase ti slimáci! Na salátech se s nimi setkávají snad všichni zahrádkáři – doporučíme, jak proti nim zasáhnout už při výsadbě, a zaměříme se i na další specifika pěstování salátů. Na Míru vyrobíme troj-truhlíček ze staré palety, který poslouží jako bylinková minizahrádka třeba ke grilu. Mandala je nadčasový symbol rovnováhy a její výroba je velmi uklidňující. Návod, jak na to, se vám bude hodit třeba během deštivých prázdninových dnů. Beze ztrát v kuchyni zpracujeme okurku, ze které Luboš Rychvalský vykouzlí tzatziki s okurkovými chipsy, prachem ze slupek a oplatkami z jadřinců.

Podíváme se, jak doma můžete efektivně a moderně větrat, aniž byste museli otevřít okna – představíme rekuperaci. Víte, co je komunitou podporované zemědělství? Díky tomuto konceptu můžete mít na talíři čerstvou zeleninu a ovoce, i pokud nemáte zahrádku. V poradně se tentokrát zaměříme na úrazové pojištění a zdraví, koneckonců máme všichni jen jedno! Minutový manžel – lekce pro ženy naučí všechny dámy, paní, slečny a chlapy z paneláku nýtovat. Pokud v parcích obdivujete koi kapry, jistě oceníte informace o jejich chovu.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 11. června 2023 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také