Jak na to

9. prosince 2022 13:16

Pavlína Wagnerová

Nahlédněte do tajů perníkářského řemesla

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Hned na úvod vyrobíme stylový odpadkový koš na papír v podobě domečku, jak jinak než Na Míru. Ačkoli by se to nezdálo, stále je čas na výsadbu ostružin. Prozradíme, jak na to, a proč nezapomenout na oporu. Pokud přemýšlíte nad pořízením krbových kamen, bude vás zajímat, zdali musíte mít už stávající komín či zda se dá přidělat, jaká je legislativa, kam je správně umístit a na co si při instalaci dát pozor. Přineseme skvělý tip, jak zpracovat zbylou rýži do vynikajícího pudinkového nákypu.

Nahlédneme do tajů starého řemesla perníkářského. Zjistíme, jak správně zadělat těsto na perníčky, jak ho správně vyválet i jaké jsou postupy pro tu nejhladší polevu. S přípravami na příští pěstební sezonu se dá se začít už v průběhu zimy. Ukážeme si, jak založit záhon zvaný německá kopa. Minutový manžel – lekce pro ženy ukáže, jak opravit rýhu v dřevěném schodišti jen za pomoci žehličky! Připraven bude i netradiční kvíz, ve kterém si můžete ověřit, co svému psovi či kočce můžete o Vánocích dopřát.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 11. prosince 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také