Jak na to

18. března 2022 11:40

Gabriela Svoboda

Originální hodiny z obyčejných věcí? Míra ví, jak na to!

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Trávník po zimě nikdy nevypadá příliš dobře. Poradíme, jak ho právě teď zrenovovat – provzdušnit, přihnojit, zapískovat a uválcovat. V rubrice Na Míru zužitkujeme kus fošny a starou dortovou formu k výrobě originálních hodin. Beze ztrát zpracujeme tentokrát květák – košťál, listy i růžičky. Péči a řádnou údržbu si zaslouží i naše pásky, peněženky a tašky. Jak na to nám poradí brašnářka. S pomocí odbornice si ukážeme, jak lze vyrobit šperky a bytové doplňky z přírodnin, například z listů.

Představíme „chlapský trojboj“ – obvyklou praxi kácení stromů před revitalizací zahrady. Ukážeme, jak se jí vyhnout a jak vybrat stromy do zahrady správně. Ukážeme plemeno francouzský beran – pozor, jde o jedno z největších plemen králíků! Naši péči vyžadují v tuto dobu i pokojové rostliny – podíváme se na jejich škůdce i správné přesazování.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 20. března 2022 v 11.40 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také