Jak na to

3. června 2022 11:55

Gabriela Svoboda

V Receptáři prima nápadů se dozvíme, jak na servis a údržbu kolečkových bruslí

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

První červnová neděle přímo vybízí ke kultivačním pracím na zahradě. Poradíme, jak na ně i u velkých a nových záhonů. Pokud jste při úklidu půdy nebo garáže našli staré kolo po dědovi, ukážeme, jak ho proměnit v originální truhlík na zahradu. Na Míru! Představíme vskutku výjimečné plemeno huculských koní a jeho specifika. Krásné počasí vybízí k projížďkám na kolečkových bruslích. Poradíme, jaké vybrat i jak je správně servisovat.

V posledních letech je ideálem většiny lidí anglický trávník kolem domu. Jenže podmínky pro jeho růst u nás vůbec nejsou ideální. Navrhneme tak alternativu – přirozený, ale i jedlý trávník v nezkrotné zahradě spolu s květnatou loukou. A doporučíme také, kdy a jak ho sekat. Přineseme rady, jak si usnadnit žehlení. V poradně tentokrát zodpovíme vaše dotazy týkající se zahrady, a to s dendrologem Miroslavem Frankem. Opět se zaměříme na škůdce a naučíme vás je správně najít a určovat, a to nejen na zahradě. A samozřejmě poradíme, jak proti nim bojovat.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 5. června 2022 v 11.55 na Primě!


Přečtěte si také