Jak na to

1. dubna 2022 11:50

Gabriela Svoboda

Zahrádkářská sezóna začíná, zajistěte zelenině vhodné podmínky pro její růst

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Většina z nás nemá doma úplně ideální podmínky pro sadbu zeleniny. Poradíme, jak i tak podpořit její vitalitu a kvalitu. Jak jinak než Na Míru vyrobíme tentokrát netradiční a efektní rohovou poličku. Chcete-li pro zdraví své kočky udělat maximum, je třeba pečovat o její srst, drápky a zoubky a především dbát na správné krmivo. Pokud i vy patříte k lidem, kteří si kominíka zvou na podzim a jen kvůli čištění komínu, vyvedeme vás z omylu a ukážeme, co vše kominík dělá.

Představíme pařezování neboli výmladkování či kopicování, tedy využívání síly stromů neustále obrážet a získávat z nich dřevo na otop. S Lubošem Rychvalským Beze Ztrát zpracujeme ztvrdlý rohlík do posledního drobečku. Ukážeme, že minisad si můžete pěstovat i na terase nebo balkonu v nádobách a není to nic složitého. Pokud toužíte po dokonalém trávníku, poradíme, jak se v něm zbavit širokolistých plevelů.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 3. dubna 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také