návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zákeřné plevele. Jsou schopné zlikvidovat celou zahradu

zidkovm , Vydáno: 14.10.2014
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pampeliška je proti nim neviňátko.

reklama

Pampeliška je považována v zahradě za úporný plevel. Pravda, pokud ji nevyrýpnete s celým kořenem, nezlikvidujete ji, ale tím, že není půdopokryvná, mají vedle ní šanci i jiné rostliny. Jsou však druhy, které když nelikvidujeme, zamoří celou zahradu.

Dnes si představíme dvě takové: šruchu zelnou (Portulaca oleracea) a ptačinec žabinec. Šrucha je teplomilná rostlina, která roste od půli léta do konce září. Tím, že je půdopokryvná, dokáže potlačit veškeré nízké rostliny v okolí. Zajímavé je, že se z ní dá dělat salát, můžete ji i restovat na pánvi. Schválně ji zkuste udolat tím, že ji zkonzumujete. 

Baví vás zahradničení? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

Ptačinec žabinec (Stellaria media) zase roste celý rok, pokud je mírná zima, bude se množit i pod sněhem. I jemu můžete vyhlásit boj tím, že ho zkonzumujete.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde se s oběma druhy seznámíte blíž.

(mar)

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli po obědě na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Mohlo by vás zajímat:

 

Bršlice kozí noha je bohatá na vitamín C

Bršlice kozí noha je úděsný plevel. Jak ji zlikvidovat?

Gerbery

Aby gerbery dlouho vydržely ve váze, potřebují savo

Kompotovaná dýně chutná skvěle

DÝNĚ: Zavařování a kandování. Poradíme, jak si ji užít celoročně

reklama

Článek je zařazen v: Receptář prima nápadů

reklama

Přečtěte si také