Bydlení

20. února 2022 08:00

redakce Prima Zoom

Růžová horská chata s nádherným výhledem nutně potřebuje proměnu

Norské domy snů - Chata na ostrově uprostřed oceánu

Interiér chaty na nádherném místě už byl poněkud omšelý a navíc svým stylem vůbec neseděl k tomu, jak chata vypadala zvenčí. Necháte nám volnou ruku? Tak se zeptali designéři z pořadu Norské domy snů a poslali majitele na pár dní pryč. Podívejte se na upoutávku k pořadu.

Malinká kuchyň s podivně malovanými dvířky hned za dveřmi, obří krb zabírající zbytečně moc místa, sloup vyřezávaný jako totem uprostřed jinak prostorného pokoje. Největším problémem této chaty rozhodně nebyl fakt, že sem nevede elektřina. Bez té se majitelé dobře obejdou, ale interiér chaty, kterou zdědili po rodičích jednoho z nich, volal po proměně. Vlastně jediná věc, na které lpěli, byla kožená pohovka – jinak nechali vše na tvůrcích pořadu Norské domy snů.

Tenhle totem měl zůstat někde v horách, nechal se slyšet jeden z nich po tom, co se rozhlédl po hlavním obytném prostoru. Ten ho jinak naprosto uchvátil, protože z velké místnosti se díky proskleným stěnám otevírá výhled do tří světových stran. Vypadá to jako na lodi, dodal, protože chata stojí na ostrově uprostřed zálivu.

A za chvíli bylo jasně, co se bude dít – cílem je prosvětlení, do interiéru je potřeba dostat světlo a skandinávský styl, místy se bude zvedat strop a bude se také bourat. Přežije krb zásahy autorů proměny?

Podívejte se na další díl pořadu Norské domy snů - Prima ZOOM ho vysílá v neděli 20. února od 21 hodin

Sdílejte článek
Štítky interiér dům horská chata norské domy snů