Trendy

28. července 2018 06:00

Adéla Skřivánková

6 spásných nápadů, jak zabavit děti na svatbě

Plánujete svatbu? Máte už navržené tříchodové menu, vybrané květinové dekorace a smyčcový kvartet? Skvělé, i když všechny tím asi neoslníte. Řeč je tu o dětech, které více ocení párek v rohlíku než čerstvé sushi. Co tedy udělat, aby se i ti nejmenší na vaší svatbě bavili a netropili lumpárny?

Všude dobře, venku nejlíp

Pokud máte k dispozici zahradu nebo park, máte napůl vyhráno. Druhou půlku pak zajistí pěkné počasí. Pak už jen stačí trocha příprav a ani nebudete vědět, že nějaké děti na svatbě vlastně máte. Zkuste například na různá stanoviště rozmístit hry jako pétanque, obruče nebo twister. Můžete také předem natisknout kartičky se všemi aktivitami, ke každé postavit razítko a probudit tak v dětech trochu zdravé soutěživosti. V takovém případě mohou zkoušet hod na cíl, běh se lžičkou a pingpongovým míčkem a vlastně všechny podobné hry, které si pamatujeme z letních táborů. Na každého, kdo zvládne obejít všechny stanoviště, pak bude čekat sladká odměna!

Scavanger Hunt

Znáte termín Scavanger Hunt? Jde o jakýsi typ hledání pokladu, jen k jeho nalezení musíte cestou luštit nejrůznější rébusy a vodítka. Nápadům se tu meze nekladou, čím více úkolů ale ratolesti budou muset po cestě plnit, tím déle si jejich rodiče budou moci užívat odpolední happy hours. Trasu je ideální naplánovat tak, aby se ti nejmenší nikdy neztratili z dohledu. Finální stanoviště s pokladem (tradičně sladkostmi) by pak mělo být poblíž místa konání svatby. Pokud totiž nejde o zázračné děti, je jasné, že aby závěrečné dělení kořisti proběhlo bez hádek, bude zapotřebí trocha rodičovské diplomacie.

Mokrá varianta

Pořádáte svatbu v létě? Pak se musíte samozřejmě připravit i na možnost, že celé odpoledne proprší. V takovém případě je ideální vyčlenit pro děti samostatný stůl a vybavit ho věcmi ke tvoření. Kromě tradičních pastelek a omalovánek mohou například vyrábět přáníčka pro novomanžele, holčičky navlékat korálky a kluci skládat modely letadel. A pokud jste si zaplatili fotobudku, mohou si děti vyrobit veselé masky a následně se jít po skupinkách vyfotit. Sečteno podtrženo - jestli budete mít v zásobě dostatek barevných papírů, lepidel a nůžek, nemusíte se ničeho bát!

Stolní hry

Další variantou je přivézt s sebou hry. Základem je dobrý výběr - přestože většina uvádí věk do 99 a více let, garantujeme vám, že třináctileté puberťáky takové Člověče, nezlob se omrzí po prvním kole. Zatímco malé gamblery tak zabavíte s obyčejným pexesem a Černým Petrem, pro ty větší připravte například Černé historky nebo Uno. Karetní hry jsou obecně lepší volbou než prostorově náročné deskové hry. Jejich úklid trvá věky a stačí, aby jedno rozdováděné dítko drklo do stolu, a je po zábavě.

Promítání

Na jednu stranu trochu nevýchovné řešení, na stranu druhou je jeho efektivita zaručena. Pokud máte k dispozici jeden volný pokoj, nakupte mikrovlnný popcorn, na zem rozprostřete deky a rozházejte polštáře. Pak už je nažeňte děti do místnosti, zatáhněte závěsy a pusťte předem vybraný film. Základem je o snímku s dětmi nediskutovat - pokud by se o něm totiž mělo hlasovat, namísto oslav strávíte půlku odpoledne handrkováním se o tom, že Anežka už viděla Zootopii a Pepík že zná Piráty z Karibiku nazpaměť. Promítat se bude Coco, konec diskuze!

Profesionálové

Ne všichni ale mají čas na plánování speciálních aktivit pro všechny věkové generace. V takovém případě není žádnou ostudou nechat si trochu vypomoct od profesionálů! Můžete například pozvat umělce, kteří budou dětem malovat na obličej, kouzelníka nebo klauna! Starší děti zase určitě nadchne tetování hennou. A pokud nejste žádní troškaři - co takhle pronajmout na den skákací hrad? Garantujeme vám, že po pár drincích ho ocení i mnozí dospělí svatebčané!

(az)

Sdílejte článek

Přečtěte si také