Trendy

26. června 2018 11:39

Tereza Javorová

Svatební tabule, jakou nikdo nečekal: Prostřete v bohémském, italském nebo minimalistickém stylu

Překvapte svatebčany netradičním prostřením svatební tabule! V dekoracích by se měla odrážet především vaše osobnost a styl, tak dejte vale konvencím a pro své hosty prostřete tak, jak vám káže vlastní vkus. Co zkusit ozdobit svatební tabuli v přírodním, kubistickém či bohémském stylu? Inspirujte se.

Bohémská

Pokud jste povahou bohém, kdy jindy svou uvolněnost projevit než právě na svatbě? Žádná nudná pravidla a utažené kravaty. Nechte květy padat do vlasů i do vína, místo naškrobených ubrusů použijte krajku po babičce a místo klasického nábytku lavice a stoly z palet.

Červánková

Svatba musí být v bílé a tečka. Kde je to psáno? A proč? Nádherné tóny rudé budou více smyslně romantické než nudná slonová kost, kterou má na svatbě každý. Zaměřte se hlavně na květiny v růžových a červených tónech, které udělají většinu červánkového efektu. Navíc hostům červená pořádně zvedne náladu i apetit a budou to s vámi táhnout až do kuropění.

Hollywoodská

Toužíte po pohádkové romancijak z hollywoodského filmu? Pak se nechte inspirovat dekorem s růžovými deštníky. Jestli při pohledu na takovou dekoraci hostům nespadne brada až na zem, pak už nevíme. Láska, něha, romantika a budou cirkulovat všude kolem!

Minimalistická

Je vám naopak opulence cizí a chcete si užít svůj den v čistém a jednoduchém prostředí, které ale nepostrádá osobitou krásu? Pak nechte hovořit bílou barvu, čisté linie, světlé dřevo a jednoduché dekorace z květin, které ovšem nebudou postrádat šarm a vtip.

Po italsku

Nebojte se, neznamená to, že u vás na svatbě budou lítat talíře a facky, ale to, že své hosty přenesete do vonných italských hájů na pobřeží Středozemního moře… tedy alespoň opticky. Co třeba citrony i s větvičkami? Žluté, zelené, voňavé… a na mojito můžete brát přímo ze stolu!

Kubistická

Svatba nemusí být jen samá romantická kudrlinka. Pokud se vám při výjevech andělíčků a růžiček dělají osypky, zvolte si cestu urbanisticky sofistikované elegance, která vaše hosty uchvátí! Jako vzor se zahleďte do období kubismu a první republiky. Co je hranaté, nemusí být totiž strohé a na své svatbě udáte tón vysoké elegance!

Ve Versailles

Ačkoliv si málokdo může svatbu na francouzském zámečku dovolit, stylLudvíka XIV. můžete alespoňnapodobit a užít si okázalého luxusupro tento jediný den! Budete potřebovat zlatem lemované talíře, pomeranče, růže a hodně tyrkysové a růžové barvy.

Černobílá

Že se černá na svatbu nehodí? Nenechte se zviklat! V kombinaci s bílou a třeba svěže zelenou bude černá naprosto fantastická a všichni budou vaši svatební tabuli obdivovat! Soustřeďte se na čisté kombinace a perfektní tvary a materiál, černobílá totiž odhalí každou nedokonalost.

S dotekem přírody

Milujete přírodu? Její organickou a nepravidelnou krásu můžete předvést na své svatební tabuli. Dejte prostor přírodní estetice, která musí být jako živá. Dřevěné špalíčky, vazby z lučních bylin a kvítí nebo kusy mechu či oblázkové dekorace. Tudy povede vaše svatební cesta přírodou…

(ku)


Přečtěte si také