Bydlení

12. září 2017 06:00

Tereza Javorová

3 tipy na nespoutaný domov inspirovaný Afrikou

Inspirujte se, jak si domov zařídit ve stylu divoké Afriky. Přírodní materiály, vzory a barvy udělají z interiéru útulné útočiště s tajuplnou atmosférou.

Nacházet inspiraci na bydlení v jiných kulturách není až tak neobvyklé. Cestování se stává stále populárnějším koníčkem a životním stylem. Lidé objevují prvky, které by si chtěli odnést i domů. Nás inspirovala drsná, ale velmi různorodá Afrika; bydlení v jejím duchu nese prvky tamního života, přírody a v neposlední řadě luxusu. Máme pro vás 3 tipy, jak na nespoutaný domov inspirovaný Afrikou.

Tip 1: Přírodní materiály

Nejdůležitějším materiálem je dlouhotrvající a kvalitní dřevo. Určitě se nebojte a vyzkoušejte takovou exotiku jako teak, kaučuk nebo mindi. Ale nic se nesmí přehánět a místnosti musí dýchat. Na uvolnění atmosféry výborně poslouží ratan nebo bambus a pro africký styl zásadní textilie jako bavlna a kožešiny. Objevit by se měla i keramika a kámen s autentickými tvary, které odkazují na divoké a drsné prostředí tamního světa.

Příruční stolek Vical Home Lulea. Foto: www.bonami.czPolštář Vical Home Osumare. Foto: Bonami.cz

SUNDAY Křeslo s polštářem, 3 990 Kč. Foto: Butlers.cz

Tip 2: Barvy a vzory

Afrika do interiéru přináší hlavně žluté, červené a hnědé odstíny barev. Evokují v nás hravý a radostný život afrických lidí, proto se je nebojte využít. Do interiéru vnesou pozitivní energii a budete se díky nim cítit dobře naladěni. Neutrální barvy jako bílá a béžová pak dotáhnou celý dojem k dokonalosti – s barvami totiž experimentujte hlavně na doplňcích, ale stěny a velký nábytek nechte prosvětlené, aby dostatek prostoru mělo právě přírodní dřevo.

Africký styl vás nadchne. Foto: www.bonami.cz

Keramická váza Africa Black, 569 Kč. Foto: www.bellarose.cz

Tip 3: Autentické dekorace

Dekorace v africkém interiéru představují jak „suvenýry“, tak věci, bez kterých se dříve cestovatelé v Africe neobešli – tedy dobové mapy, velké cestovatelské kufry, kompasy a dalekohledy. Jestliže máte víc odvahy, zkuste i exotické sošky vyrobené z kamene nebo živce, mušlové náhrdelníky na stojanech nebo koše s různými motivy, které mají svůj význam a jsou ručně vyráběné africkými ženami. Podpoříte tak zároveň dobrou věc.

Vsaďte na doplňky. Foto: www.bonami.cz

Stropní světlo Vical Home Akosua. Foto: www.bonami.czSvíčka ve skle African Safari, 339 Kč. Foto: www.bellarose.cz

(red)

Zdroj: Bonami Magazín

Další články:


Přečtěte si také