Trendy

31. října 2021 09:00

redakce Prima Zoom

Svobodný učitel žil v semeništi much a kočkolitu. Jeho byt se ale podařilo zachránit

Mladý učitel James bydlel ve svém bytě jen něco přes rok, ale za tu dobu ho dokázal proměnit v něco, kde by jen málokdo vydržel. Špindíra si tak musel pozvat na pomoc profesionálky Kim a Aggie, které se nestačily divit, co všechno objeví.

Dvoupokojový byt dokázal pojmout hromady odpadků, mezi kterými James bydlel. V kobercích žili brouci, přímo pod kuchyňskou linkou byl kočkolit a toaleta čisticí prostředek snad nikdy neviděla. Není divu, že si James domů žádné návštěvy nezval. O jeho problémech věděli i příbuzní, ale zasáhnout musely až profesionální likvidátorky nepořádku Kim Woodburn a Aggie MacKenzie.

Když vešly do bytu, boty se jim lepily k podlaze, jak byla špinavá. Nepěkná překvapení je čekala také v lednici, ale nejhorší byl hmyz. Jamesovi se mouchy doma dokonce množily. Úklid si vyžádal práci několika profesionálů a také výpomoc technika, který hloubkově vyčistil koberce.

I když byl byt ve strašném stavu a chemické přípravky měly hlavní slovo, přece jen si profesionálky dokázaly poradit i ekologickými a levnými postupy.

Profesionálky Aggie a Kim řeší zdánlivě beznadějné případy bordelářů v pořadu Máte doma uklizeno?, který můžete sledovat denně na Prima SHOW. Epizody si lze přehrát i on-line.

Jak vyčistit mikrovlnku

Jamesova mikrovlnná trouba obsahovala pozůstatky snad všech pokrmů, které v ní kdy ohříval. Aggie si s tím ale poradila úplně jednoduchým trikem.

Potřebujeme:

  • Misku s vodou
  • Dva plátky citronu

Postup:

Citron vložíme do misky s vodou a tu položíme do mikrovlnky. Troubu zapneme na pět minut. Vlhkost z ohřívané vody uvolní zaschlé zbytky jídla a citron vnitřek trouby provoní. Následně špínu odstraníme hadříkem.

Jak odstranit usazeniny z kohoutků

Pokud máte tvrdou vodu a na kohoutcích vám vznikají usazeniny, použijte ocet!

Potřebujeme:

  • Igelitový pytlík
  • Gumičku
  • Toaletní papír
  • Ocet

Postup:

Do igelitového pytlíku dáme toaletní papír namočený v octě tak, aby papír zabíral celý objem sáčku. Následně sáček dáme na kohoutek a upevníme ho gumičkou. Ocet postupně zlikviduje usazeniny. Bude to trvat několik hodin. Potom sáček odstraníme a kohoutek případně dočistíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také