reklama

Jak zvětšit koženou botu? Vyzkoušejte trik s  mokrou ponožkou

Matouš Hartman
18. června 2021
Pokud jste si koupili špatnou velikost bot a tlačí vás palec nebo pata, můžete vyzkoušet trik s mokrou ponožkou. Funguje skvěle a zvětší botu, respektive ji přizpůsobí velikosti vaší nohy. Dejte ale pozor, bota musí být kožená, u koženkových bot tenhle trik nefunguje.
reklama

V obchodě boty vypadaly perfektně, vyzkoušeli jste si je, prošli jste se v nich, ale když jste je vzali poprvé do ulice, tak jste po pár set metrech už skoro nemohli jít. Boty už nejdou vrátit, protože jsou použité, tak co s nimi? Pokud jsou vyrobené z kůže, dá se použít jednoduchý trik, který botu přizpůsobí vaší noze.

Jak na to?

Pokud vás tlačí celá bota, namočte ponožku do teplé vody, navlékněte si ji a pak si botu obujte. Bude stačit hodinka, ponožka postupně vyschne a bota se jako zázrakem zvětší. S botami můžete normálně chodit, nemusíte jen sedět a čekat.

Jak zvětšit jen část boty?

Dejte pozor, pokud vás bota tlačí jen v určitém místě, třeba na palci, ale na patě sedí. Pak namočte ponožku jen v těch místech, která potřebujete zvětšit. Pokud chcete zvětšit jen špičku a namočíte celou ponožku, může se stát, že vám boty budou naopak velké.

Výsledek triku se už nedá zvrátit, tak dejte pozor a opravdu namáčejte jen část ponožky, pokud vás bota tlačí jen v určitém místě!

Další užitečné triky do domácnosti:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: ponožkabotaponožkyobuvTrik
reklama