Trendy

16. června 2018 06:00

Tereza Javorová

Mrazivé! Vězení sériových vrahů se promění v luxusní bydlení

Jak by se vám líbilo bydlet v bývalém vězení? Zní to neuvěřitelně, ale právě tenhle odvážný nápad dostali vynalézaví developeři v Anglii. Někdejší věznice v Gloucesteru se totiž má proměnit na stovky luxusních apartmánů. Děsivé na tom ale je, že v ní kdysi byli zavření i masoví vrazi. Zkrátka bydlení jako z hororu! Podívejte se.

O tom, že vdnešní době je moderní stavět lofty zbývalých továren a podobných prazvláštních míst, už většina lidí dávno ví. Ale co takhle bývalá věznice? Že to zní děsivě? To tedy ano! Gloucester leží asi dvě hodiny jízdy severozápadně od Londýna a vletech 1792–2013 tu fungovalo klasické bezútěšné vězení plné zlodějů, vrahů a dalších kriminálníků. To se ale má brzy změnit.

Luxus za mřížemi

Podle plánů schválených na jaře se věznice brzy promění na luxusní bydlení s202 apartmány. Vpůvodních vězeňských budovách vyroste 38 jedno až třípokojových bytů a vnových sedmi budovách jich developeři plánují ještě 164. Vbývalých cvičných dvorech bude také vybudováno 114 parkovacích míst.

Plány počítají stím, že vězeňská pamětní kaple zůstane přístupná veřejnosti. Vývojáři také plánují zachování neporušených obvodových zdí věznice stejně jako stavbu vyhlídkové plošiny nad hradním hřbitovem z12. století, který byl objeven během archeologických prací. Na první pohled to zní jako docela zajímavý a neotřelý nápad. Je vtom ale jeden „drobný“ háček.

Jen proodvážné

Nové bydlení je určené nejspíš jen pro otrlé povahy. Vmístě, kde budou stát nové byty, je totiž stále pohřbeno na 120 bezejmenných vězňů, a to ani nemluvíme o někdejších „obyvatelích“ věznice. Je známo, že zde byl vroce 1994 uvězněn sériový vrah Fred West, který se svou manželkou Rosemary unesl, mučil, znásilňoval, a nakonec také zabil nejméně 10 mladých dívek. Westovi se řadí mezi nejhorší vrahy Anglie nejen kvůli jejich brutalitě, ale také týrání vlastních dětí. Svou dceru Heather manželé společně zabili a zakopali na dvorku domu, aby nevyzradila mnohočetné incesty mezi všemi rodinnými příslušníky. A to ještě není všechno...

Vgloucesterské věznici měla svůj domov i dvojčata Reggie a Ronnie Kreyovi. Tihle bratři byli svého času těmi nejobávanějšími gangstery vLondýně. Společně vybudovali zločinecké impérium, které v50. a 60. letech ovlivňovalo takřka celou Anglii. To zní opravdu děsivě!

Gloucester má za sebou opravdu hodně temnou minulost. Jak se asi budou cítit budoucí majitelé a nájemníci luxusních apartmánů, když budou vědět, že vmístě, kde žijí, dříve pobývali ti nejhorší vrazi a kriminálníci novodobé historie? Na takovém místě bychom snad ani nemohli zamhouřit oka...

Podívejte se do galerie, jak opuštěné vězení vypadá.

(mb)


Přečtěte si také