Trendy

1. října 2019 08:00

Markéta Kašková

Trendy interiéru pro rok 2020: Jak je začlenit do vašeho domova?

Váš domov je zázemím, kde byste se vždy měli cítit dobře. Jedná se o místo odpočinku, radosti a klidného prostředí, kde jste sami svým pánem. Nikdy není však na škodu se pokoušet vaše útočiště zvelebovat a dodávat mu trendy kabát. Nemluvíme o celkové přestavbě nebo rekonstrukci místnosti, ale o zavedení nových prvků do již zajetého interiéru. Jak na to a co je vlastně trendem pro rok 2020?

Trendy jsou zdrojem nekonečné inspirace na aktuální nebo nastávající rok, dokážou povznést obyčejný interiér o stupeň výš a rozzáří každou místnost.

Obývací pokoj vroce 2020

Aplikovat inovace můžete například vobývacím pokoji. Ostatně, jedná se o nejvhodnější místnost, kde vůbec první trendy uplatnit. Rok 2020 má za úkol vnést do našich domovů mírné teplo.

Pokud se tedy jedná o barvy, následující rok budou držet prvenství odstíny cihlové, pomerančové a okrové.

Jak můžeme tyto trendy aplikovat?

Nejjednodušším způsobem, jak vnést trendy do vašeho domu, je vzít si jeden nebo dva aspekty, jako je barva, textura nebo vzor, ​​a použít je jemným způsobem k dotvoření zajetého vzhledu a nahradit tak okoukané prvky, které se nehodí.

Je nezbytné naplánovat si vše dopředu a nechat krystalizaci vašich nápadů alespoň pár týdnů odpočinout. Atmosféra pro rok 2020 je jednoduchá, jedná se o přirozenou formu nabízející luxusní, ale lákavý retro vzhled, který je snadno interpretovatelný. Do celkem jednoduchého interiéru se skvěle budou hodit vzorované polštáře vteplých barvách a přichází řada i na koberce, které vpřirozených tónech skvěle doplní podlahu.

Věnujte pozornost přírodním materiálům, které vypadají perfektně právě steplými odstíny cihlové. Nebojte se vtakové barvě zvolit i například pohovku do obýváku.

Mějte na paměti přirozené světlo

Strávit nějaký čas sledováním toho, jak světlo dopadá v různých bodech do místnosti, je kužitku. Světlo ovlivní nejen to, jak vidíte barvy, ale také se podle toho můžete rozhodnout, jak rozdělit prostor pro různé aktivity, jako je čtení, sledování televize, socializace nebo relaxace.


Přečtěte si také