Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Na 10 m² postavili skleník, ve kterém se dá bydlet

Klasický skleník pro pěstování zeleniny, zahradní domek i skladiště pro zahradnické potřeby. A to vše se vejde do 10 m²!
Vydáno: 26.06.2017
Ze sériově vyráběného skleníku udělala originální zahradní domek
Autor: Arsi Ikäheimonen Ze sériově vyráběného skleníku udělala originální zahradní domek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Architekt Ville Hara a designérka Linda Bergroth přišli před časem s nápadem vytvořit originální skleník, který by zvládl zastat několik funkcí. Díky tomu se jim podařilo navrhnout kombinovaný skleník s názvem Kekkilä Garden Shed. Slouží jednak pro užitkové pěstování zeleniny, případně okrasných rostlin, které mají specifické klimatické nároky. Na prosklenou část stavby pak ještě navazuje praktický úložný prostor, kam se krásně vejdou všechny nezbytné zahranické potřeby.

Moderní technologie uvnitř

Skleník byl navržen jako montovaný. Konstrukce a zadní úložiště jsou vyrobeny z finské borovice, zájemcům se dodávají bez povrchových úprav. Autoři stavby dále zvolili bezpečnostní sklo. Odvětrávání je vyřešeno automatickým systémem otevírání oken, který hlídá vnitřní teplotu a sám ji také reguluje.

Perfektní místo pro odpočinek
Autor: Arsi Ikäheimonen Perfektní místo pro odpočinek

O příčku výš...

Linda Bergroth, jedna z dvojice autorů návrhu, svůj nápad později ještě o několik úrovní povýšila, když dala sériově vyráběnému skleníku nový účel. Přizpůsobila ho totiž vlastním požadavkům a přetvořila ho ve vlastní prázdninový domek. Tato změna nebyla nic složitého, nevyžadovala ani žádné velké úpravy. Stačilo doplnit dřevěnou podlahu, solární panely, aby bylo možné uvnitř svítit, a přidat několik dřevěných schůdků ke vstupním dveřím. Vznikl tak dokonale jednoduchý letní příbytek pro relax uprostřed přírody.

-bes-

Foto: Arsi Ikäheimonen, Kekkilä Garden

Mohlo by vás zajímat:

Krása japonského javoru se doplňuje s červeným mostkem

Japonská zahrada dýchá harmonií. Víte proč?

V dubnu zasadíte, v létě sklidíte

Duben ve skleníku. Co vás čeká a nemine

Musíte se uskromnit

Zahrada ve svahu má svá specifika

 

Článek je zařazen v: zahrada , chata , skleník , minibyt , malý dům
Reklama