Užitková zahrada

20. dubna 2017 06:00

Jana Brass

Na zahrádce chutná. Chytré nápady, jak vybudovat skvělou venkovní kuchyň. Třeba z palet

S blížícím se létem nás příjemné počasí čím dál víc láká na zahrádku. A přiznejme si, venku i víc chutná. Vůni grilovaných dobrot se zkrátka nedá odolat.

Kdo to ale myslí s vařením pod širým nebem opravdu vážně, ten by si měl pro přípravu všech možných lahůdek také vytvořit pořádné zázemí. Máme pro vás několik venkovních kuchyní, které vám dokážou, že tento doplněk zahrádky je nejen praktický, ale také ji pěkně ozdobí.

Nemusíte hned přemýšlet o další stavbě altánku pro kuchyňské spotřebiče. Někdy stačí i chytrý nápad a celou malou kuchyňku vytvořenou ze dřeva s vestavěným grilem a případně i deskou na úpravu masa si můžete na kolečkách na zahrádku vyvést z garáže. Nebo mít někde u plotu malý dřevěný stánek se vším, co je potřeba.

Avšak kouzlu venkovní kuchyně poctivě vybudované v zahradě jde odolat jen těžko. Když je ještě obložená kamenným obkladem a září nerezovými spotřebiči, hned to člověka láká pustit se do kuchtění. Takové místo bývá vybavené i dřezem a rovněž zastřešené, takže v létě tam můžete připravovat takřka cokoli a ještě se všechny vůně a případně i nepříjemné pachy nádherně vyvětrají i bez pomoci digestoře.

Podívejte se do naší galerie, třeba vás některá z venkovních kuchyněk a kuchyní inspiruje k vašemu vlastnímu zahradnímu kulinářskému království. Zpočátku najdete vymazlené kousky, které však nejsou nejlevnější. Na konci pak pár krásek z palet.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také