Vánoce

23. listopadu 2017 07:59

Matouš Hartman

Darujte design! Vybrali jsme 10 českých firem, u kterých můžete nakoupit dárky online

O některých jste možná slyšeli, jiné teprve objevíte. Český design roste a internet nabízí spoustu možností, kde sehnat výrobky od tuzemských tvůrců. Najdete tu tradice i moderní minimalismus. Podívejte se na naše vánoční tipy.

Problém s Vánoci je ten, že mnohdy pořídíte něco, co už obdarovaný má a nebo co očekává. Co ale vybrat originální dárek, překvapit a navíc mít ještě dobrý pocit z toho, že jste podpořili českou společnost a místní designéry. Pokud vaše manželka nebaží po nové myčce, můžete jí dát třeba designovou vázu. Pokud chcete potěšit sourozence, nemusíte zase kupovat lahev alkoholu, ale třeba polštář, ty mají rádi všichni.

Háčkované doplňky do bytu

Uháčkovat se dá košík, koberec ale i taburet. V Olomouckém kraji doplňky do bytu háčkuje Věra Outratová a její produkty pořídíte třeba na webu obycej.cz. Seženete tu malé levné dárky stejně jako ty větší dražší.

Háčkované doplňky do bytu od firmy Furnitier, od 199 Kč. Foto: obycej.cz

Lipový porcelán

Kolekce Lípa je ryze českou záležitostí už podle svého názvu. Produkty navržené i vyrobené v Česku můžete koupit osobně v pražské prodejně nebo objednat online. Jako náš tip jsme vybrali bílou porcelánovou mísu s decentním zlatým zdobením.

Porcelánová mísa se zlatými vzory, 1490 Kč. Foto: lipastore.cz

Polštáře pro každý gauč

V Lavmi vyrábějí tapety a doplňky do bytu, mají také polštáře, které se svými jednoduchými, a přitom výraznými vzory padnou většině interiérů. Stačí jen vybrat barevné kombinace a je hotovo. Cenově odpovídají těm z velkých obchodů, ale jsou rozhodně osobitější.

Polštář se hodí vždycky, 540 Kč. Foto: lavmi.cz

Kytky zalijte betonem

Firma Créer dělá na zakázku vany a umyvadla z betonu, k tomu vyrábí i betonové doplňky. Byť se jedná o surový chladně působící materiál, výsledky jsou skvělé a nemusejí se použít jen ve vyloženě industriálně laděných interiérech. Betonová váza Kaeli určitě překvapí a potěší každého, kdo rád experimentuje se svým domovem.

Beton se hodí i na výrobu váz, 1900 Kč. Foto: creer.cz

Grafické mísy

Studio Tyformy vytváří z porcelánu nejen nádobí, ale také šperky. Jejich série Dekopr se vyznačuje zajímavými plastickými vzory. Jsou to decentní kusy mísy a vázy, které se hodí i do tradičnějších interiérů.

Minimalistická mísa s decentním vystouplým dekorováním, 950 Kč. Foto: tyformy.cz

Objevte upcyklaci

O recyklaci jste slyšeli už ve škole, ale upcyklaci znáte? Jedná se o využití potenciálního odpadu pro nové věci. Ve firmě Odvěci tak zpracovávají starý nábytek na nový. Každý kus je originál a je svědkem minulosti, který dostal druhou šanci. Podívejte se, co nabízejí.

Staré židle Vertex, obě 4850 Kč. Foto: odveci.cz

Křeslo jako nové

Na starý nábytek jako na příležitost se dívají i ve firmě Keporkak Furniture. Nám se moc líbí jejich staré křeslo, které dostalo nové zajímavé čalounění. Renovovaný kus nábytku je navíc jen o něco dražší než podobná nová křesla z velkých obchodů.

Staré křeslo dostalo nový kabát, existuje jen v jediném kusu, 9000 Kč. Foto: keporkakfurniture.cz

Hračka jako dekorace

Firma Hugo chodí bos nabízí produkty českých výrobců hraček. Svoje si tam najdete, i když nehledáte dárek pro nějaké mrně. Třeba dřevěný koník od značky Kutulu doplní moderní interiér a dá mu punc starých časů a vyvolá vzpomínky na dětství a staré filmy.

Dřevěná hračka je i skvělou dekorací! 970 Kč. Foto: hugochodibos.cz

Připravte příbuzné na nový rok

Stihněte dát blízkým diář ještě před začátkem nového roku. Firma Juuva vytváří diáře a zápisníky, které si můžete sami složit. Takže se z diáře rázem stane dárek vhodný i pro kutily.

Diář se hodí vždycky, 899 Kč. Foto: juuva.cz

Schovejte máslo

Do máselnice! Letos na Vánoce můžete tematicky věnovat máslo třeba v téhle originální a přitom tradiční máselnici od Emamamisu.

Máselnice přivolá staré časy, 750 Kč. Foto: emamamisu.cz

(mh)

Další články:


Přečtěte si také