Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Adventní kalendář jinak. Jde to i bez nekvalitní čokolády

Také se vaše děti nemohou dočkat Ježíška? Zpříjemněte jim čekání originálním adventním kalendářem.
Vydáno: 23.11.2016
Věnujte letos adventní kalendář bez nezdravých pamlsků
Autor: Thinkstockphotos Věnujte letos adventní kalendář bez nezdravých pamlsků
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendář na 24 dnů, které od začátku prosince zbývají do Vánoc, má svou tradici. První známý vyřezávaný byl vyroben v roce 1851, první tištěný vzešel začátkem 20. století z mnichovské tiskárny Reichhold & Lang. Až do příchodu 2. světové války se adventní kalendáře stávaly stále žádanějším artiklem, nejčastěji měly podobu vesnic či měst z tvrdého papíru s okénky a s biblickými výjevy.

Po druhé světové válce se tradice adventních kalendářů velice rychle vrátila, u nás se ale v současné době stala doslova masivní záležitostí za pár korun, kdy se v kartonových okýnkách s pohádkovými postavičkami většinou krčí kousky čokolády nevalné kvality. Až na malé výjimky je to nevkus, nuda a hlavně hromada cukru a palmového oleje.

Pokud bychom chtěli svým dětem nabídnout něco jiného, máme dvě možnosti. Tou první je domácí výroba a naplnění kalendáře dle vlastního uvážení. Nápadů je spousta a existují návody i pro ty manuálně méně zručné. Inspiraci najdete třeba tady:

Adventní kalendář

10 tipů na originální adventní kalendáře pro děti i dospělé!

Jestliže jste právě zhodnotili svoje možnosti a došli k závěru, že do výroby se letos pouštět nebudete, nepropadejte panice. Na našem trhu je k dostání řada originálních adventních kalendářů a to nejenom pro děti. Potěšit můžeme dokonce dospělé či domácí mazlíčky. Podívejte se do fotogalerie.

[[nid:]]

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Adventní svícen

Co si letos místo adventního věnce vyrobit adventní svícen? Inspirujte se s Receptářem

Jakou barvu bude mít váš vánoční stromek?

Krok za krokem: Vánoční stromek z dřevěných hranolů

Článek je zařazen v: Vánoce , advent , vánoční dekorace , adventní kalendář
Speciály: Vánoce
Reklama