reklama

Adventní kalendář jinak. Jde to i bez nekvalitní čokolády

bras
23. listopadu 2016
Také se vaše děti nemohou dočkat Ježíška? Zpříjemněte jim čekání originálním adventním kalendářem.
reklama

Kalendář na 24 dnů, které od začátku prosince zbývají do Vánoc, má svou tradici. První známý vyřezávaný byl vyroben v roce 1851, první tištěný vzešel začátkem 20. století z mnichovské tiskárny Reichhold & Lang. Až do příchodu 2. světové války se adventní kalendáře stávaly stále žádanějším artiklem, nejčastěji měly podobu vesnic či měst z tvrdého papíru s okénky a s biblickými výjevy.

Po druhé světové válce se tradice adventních kalendářů velice rychle vrátila, u nás se ale v současné době stala doslova masivní záležitostí za pár korun, kdy se v kartonových okýnkách s pohádkovými postavičkami většinou krčí kousky čokolády nevalné kvality. Až na malé výjimky je to nevkus, nuda a hlavně hromada cukru a palmového oleje.

Pokud bychom chtěli svým dětem nabídnout něco jiného, máme dvě možnosti. Tou první je domácí výroba a naplnění kalendáře dle vlastního uvážení. Nápadů je spousta a existují návody i pro ty manuálně méně zručné. Inspiraci najdete třeba tady:

Jestliže jste právě zhodnotili svoje možnosti a došli k závěru, že do výroby se letos pouštět nebudete, nepropadejte panice. Na našem trhu je k dostání řada originálních adventních kalendářů a to nejenom pro děti. Potěšit můžeme dokonce dospělé či domácí mazlíčky. Podívejte se do fotogalerie.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama