Zahrada

1. listopadu 2016 15:18

Markéta Zídková

Bezobilné krmivo aneb čím krmit čtyřnohé mazlíčky

Pokud jde o psí krmivo, někdy nejsou zmatení pouze nováčci. Je to smutné, ale ani lidé, co chovají pejska už několik let, kolikrát neví, podle čeho by měli správně vybírat granule.

Když nepočítáme lásku, granule pro psy jsou to nejdůležitější, co svému pejskovi dáváte. Proto byste neměli koupit první pytel krmiva, který v obchodě uvidíte a jehož cena se vám bude líbit. Důležité je především složení.

Krmivo ovlivňuje celý psí život

Správná volba krmiva ovlivňuje celý pejskův život. Závisí na něm správný vývoj od štěněte až do stáří, zdraví zubů, krásná srst a celkový stav organismu. Psí tělíčko potřebuje dostávat všechny potřebné živiny, díky kterým bude žít dlouhý a spokojený život bez nemoci. Málo známým faktem je, že krmivo má skutečně vliv na délku života! Chcete-li, aby s vámi pejsek vydržel co nejdéle, naučte se poznat, co potřebuje.

Vyhněte se obilovinám

Bohužel nejde obecně říct, jaké látky pejsci potřebují. Odvíjí se to od konkrétního plemene, váhy i věku zvířete. Například štěňátka musí dostávat hodně vitamínů, minerálů, látek pro výživu kostí a energie na všechny průzkumné aktivity. Naopak senioři nesmí dostávat ve stravě příliš energie, kterou nezvládnou využít, protože by pak nekontrolovatelně tloustli.

Jedna věc je ale jistá. Žádnému pejskovi nesvědčí obiloviny. Ve volné přírodě by je nekonzumoval, tak mu je nedávejte. Právě kopírování toho, co by pejsek konzumoval v přírodě, je způsob, kterého byste se měli držet. A tímto směrem jdou i krmiva Taste of the Wild.

Kvalitní krmiva obsahují maso i zeleninu

Jestliže jste o Taste of the Wild ještě neslyšeli, vězte, že je to značka z USA a Kanady, kde se inspirovala i složením svých krmiv. Pejskům dopřává bizoní či lososí maso, dostatek ovoce a zeleniny. Právě tím jsou lidé zvyklí krmit své pejsky v drsných podmínkách Kanady. Zdejší psi se díky tomu těší skvělé kondici.

Zapomeňte tedy na nákup levných krmiv v supermarketech. Někdy se pro zajímavost můžete podívat na jejich složení, ale do nákupních košíků je raději nedávejte. Kvalitní krmiva seženete ve zverimexu či na internetu. Obrovský výběr mají v e-shopu www.mujmazlik.cz.

Komerční sdělení

Sdílejte článek

Přečtěte si také