Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Březová míza: Téměř zázračný dar přírody je vám právě teď k dispozici

Březová míza, nazývaná také jako nápoj bohů, se získává jednoduchým navrtáním kmenů bříz a používá se v přírodní formě, nijak neředěná. Pravidelné pití této vzácné tekutiny přispívá k jarní očistě těla a posiluje imunitu.
Vydáno: 16.03.2019
Březová míza: Téměř zázračný dar přírody je vám právě teď k dispozici
Autor: istockphoto.com Březová míza: Téměř zázračný dar přírody je vám právě teď k dispozici

Jak získat březovou mízu

Je to jednoduché, můžete si ji objednat přes internet. Pokud však chcete získat opravdu čerstvou mízu, která má samozřejmě největší účinky, vyhlédněte si na jaře, nejlépe začátkem března, pěkný, zdravý a silný strom, s průměrem kmene nad 30 cm. Aku šroubovákem s vrtákem o síle asi 6 mm vyvrtejte do stromu díru, do hloubky asi 4-5 cm. Do vyvrtaného otvoru zasuňte trubičku, postačí i obyčejné brčko nebo tenká hadička. Po vykapání mízy nezapomeňte strom dobře ošetřit. Do otvoru zasuňte dřevěný špalíček a ránu zatřete štěpařským voskem. Z jedné břízy odeberte asi 1 litr mízy. Březovou mízu konzumujte čerstvou, bez dalších úprav. Můžete ji skladovat v lednici asi dva dny, poté se začíná zakalovat.

Jak získat březovou mízu
Autor: istockphoto.com Jak získat březovou mízu

Léčivé účinky březové mízy

Březovou mízu se doporučuje užívat asi 14 dní, nejlépe právě nyní, začátkem března. Je to vynikající nápoj pro posílení imunity a nastartování jarní očisty těla, detoxikace. Míza obsahuje přírodní cukry, draslík, sodík, magnézium, železo a další stopové prvky, ale také vitaminy A, B a C, éterické oleje a organické kyseliny. Březová míza pročišťuje ledviny a játra, zlepšuje metabolismus, snižuje cholesterol, pomáhá při dně i artritidě, odvádí přebytečnou vodu z těla a zlepšuje stav pokožky. Březovou mízu můžete použít i na podporu růstu vlasů a proti lupům. V tom případě ji vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy pak budou lesklejší, méně mastné a plné energie.

Březovou mízu se doporučuje užívat asi 14 dní
Autor: istockphoto.com Březovou mízu se doporučuje užívat asi 14 dní

Sirup z březové mízy

Březová míza může být pomocníkem i při opakovaných zánětech průdušek, bolestech v krku a při dlouhotrvajícím kašli. Připravte si březový sirup. Za stálého míchání svařte asi 1 litr březové mízy a 200 gramů cukru. Nezapomeňte stále odstraňovat vznikající pěnu.

Odebírejte newsletter Primy FRESH, ve kterém najdete spoustu sezónních receptů a nápadů do kuchyně. 

Článek je zařazen v: bříza , Březová míza , přírodní , zdraví , jarní očista , detoxikace

reklama