Zahrada

29. srpna 2014 05:45

Markéta Zídková

Funguje mytí okurek nakladaček v pračce? Otestovali jsme to

Cokoliv může ušetřit práci, je skvělé. Proto jsme se rozhodli zjistit, co se stane, když hodíte okurky do pračky.

Znáte to, když začne sezona okurek nakladaček, člověk věčně máčí ruce ve vodě a malým kartáčkem drbe jednu malou zelenou okurčičku za druhou. Kolikrát má od bradaviček na okurkách poškrábané ruce. Není to nějaká strašná práce, ale je to otrava.

Někdo doporučuje hodit okurčičky do pračky a tak si ušetřit práci. Zajímalo nás, zda to bude fungovat. Nepomlátí pračka malé okurky, nepopraská jim slupka?

Koupili jsme okurky, znojemské, schválně hodně bradavičnaté, žádnou hladkou odrůdu, aby se na nich hlína pěkně držela. A protože byly moc čisté, schválně jsme je ještě ušpinili od hlíny. V obchodě jsou nakladačky docela čisté, ale ze zahrady jsou zejména po dešti od bláta.

Rádi zahradničíte? Nahlédněte do naší Encyklopedie. Nejprve jsme pro jistotu vyčistili zásobník na prací prášek (stejně se to jednou za čas musí udělat) a šup s okurkami do pračky, tu jsme nastavili pouze na program máchání bez ždímání, tak aby zůstala voda v bubnu. Celé představení trvalo 21 minut. Pračka normálně prala, ale byly to teda rány, že jsme se fakt báli, co z okurek zůstane. Proto to raději nezkoušejte večer. Můžete zkusit jiný šetrný program podle své pračky, ale vypněte ždímání.

Po dvaceti jedna minutách šup ještě vypustit vodu a už se do mísy kutálely okurky – a světe div, čisťounké, nikde ani škrábaneček.

Takže: FUNGUJE TO.

Markéta Žídková

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také