Zahrada

25. dubna 2016 06:00

Markéta Zídková

INSPIRACE: Zelené „eko“ květináče z vlastní dílny

Domácí květináče.

Pokojové rostliny jsou pro mnoho z nás nepostradatelnou součástí pěkného domova. Proč je tedy neusadit do nějakého originálního květináčku, do kterého vtisknete i kus sebe? Stačí pár věcí, které byste normálně vyhodili, a uvidíte, jaké pěkně jim neotřelé nádobky sednou. Do naší galerie jsme pro vás pár nápadů sesbírali.

Zdánlivě obyčejné hrnky a misky se mohou proměnit v jakýkoli kreativní květináček. Vezměte třeba pár stuh a zavázejte je kolem nádobky. Můžete ji i polepit různými kousky látek. Zajímavě pak vypadají nádobky, které oblepíte prostými dřevěnými kolíčky na prádlo.

Pokud nemáte na květiny místo, nemusíte se domácí zeleně hned vzdávat. Vezměte misku a pěkně ji omotejte provázkem, za nějž pak nádobu zavěsíte ke stropu. Tak se dá naložit i se skleničkami a zajímavými skleněnými láhvemi. Jako květináč však může posloužit třeba i starší plechovka nebo i nepoužívaný a těžko opravitelný hudební nástroj.

Možností je, jak uvidíte v galerii, opravdu mnoho. Ať vám jde práce od ruky a vaše další nápady, do čeho všeho usadit zelené rostlinky, ať jen srší!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také