Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kupujete psí granule ve velkém? Tady jsou tipy, jak je skladovat

Přinášíme vám užitečné rady, jak správně skladovat granule pro psy a kočky.
Vydáno: 28.02.2015
Jste si opravdu jistí, že granule skladujete tak, aby byl váš čtyřnohý miláček zdravý a spokojený?
Autor: naflaskodun.blog.is Jste si opravdu jistí, že granule skladujete tak, aby byl váš čtyřnohý miláček zdravý a spokojený?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Také patříte mezi chovatele, kteří se naučili kupovat potravu pro svého kamaráda ve velkém balení? Není divu, tahle varianta je totiž levnější a pohodlnější. Jenže koupené granule pak doma musíte skladovat několik týdnů. Jak to udělat, aby byly pořád stoprocentní a voňavé?

I při skladování suchého krmiva pro psy a kočky musíme dodržovat určitá pravidla. Granulím, které vaše zvíře nesežere během několika dnů, může uškodit přílišné teplo, vlhko, ale také například moli. A velké balení krmiva, které uskladníte na nevhodném místě, může dokonce bezprostředně vážně ohrozit život vašeho psa.

4 pravidla pro bezpečné skladování granulí:

I k pamlskům mohou proniknout moli. V otevřeném balení navíc rychle vyschnou a vyčichnou. Můžete zkusit podobnou dózičku od Trixie. Cena: 323 korun Foto:

1/ Krmivo skladujte pokud možno na chladnějším místě, určitě ho ochraňte před sálavým teplem a přímým slunečním zářením. Granule uskladněné při teplotách vyšších než 25 ºC by mohly žluknout a psovi, který by je sežral, by způsobily žaludeční obtíže. Takto znehodnocené krmivo poznáte jednoduše, stačí přičichnout.

2/ Krmení chraňte i před vlhkem a následným nebezpečím tvorby plísní a to důsledně, protože to, že jsou v granulích plísně, většinou ani nepostřehnete – pro skladování vyberte suché místo a navíc se postarejte o to, aby se k nim nemohl dostat vzduch. Pytel s granulemi tedy neprodyšně uzavřete, lepší ale bude, když krmení přesypete do barelu s dostatečně přiléhavým víkem.

3/ Pokud nakoupíte větší množství granulek, mohou vám nepříjemné překvapení připravit drobní škůdci, které jsou voňavými granulkami přitahováni jako magnetem. Ve sklepích jsou to myši, v domácnostech hojně rozšíření mouční moli. I v tomto případě je nejlepší ochranou schránka s přiléhavým uzávěrem, nejlépe plechová. Před moly chraňte i psí pamlsky – hned po nákupu je přesypte do plechovky nebo do sklenice s řádně těsnícím víkem.

4/ Poslední pravidlo pro skladování granulí se týká hlavně psů s velkým apetitem. Chraňte uskladněné granule před psem, ochráníte tak svého psa před černou můrou všech majitelů psů – torzí žaludku. Všichni, kteří se mezi pejskaři pohybují, už někdy určitě vyslechli příběh typu: „Zapomněli jsme zavřít komoru s uskladněnými granulemi a pes, který zůstal sám doma, využil příležitosti a sežral, co mohl. Následovalo přetočení plného žaludku a tragický konec, protože pomoc nepřišla včas…“

Konzumace většího množství krmiva najednou je totiž jednou z příčin tohoto vážného onemocnění, takže i z tohoto důvodu by měly být granule skladovány v pevně uzavřené schránce a hlavně na místě, kam pes nemá zaručeně přístup.

Víte, co je torze žaludku?

Torze žaludku je druhou nejčastější příčinou úhynu psů hned po rakovině. Toto onemocnění postihuje především starší psy (přibližně od 5 let) středních a velkých plemen s hlubokým hrudním košem a ochablými tkáněmi. Torze žaludku, neboli jeho přetočení, je úzce spjata s krmením. U psů, kteří jsou krmeni jen jednou denně je riziko propuknutí mnohem větší než u psů, kteří mají denní příděl krmiva rozdělen do dvou a více dávek. Přesnou příčinu torze žaludku se zatím nepodařilo přesně objasnit. Uvažuje se, že vliv na ni má roztažení žaludku v důsledku příjmu velkého množství potravy a navíc ochabnutí tkání ve stáří, rozvoj plynů v žaludku s následným převrácením a nebo také nadměrný pohyb po jídle a následné obrácení kmitajícího žaludku. Zdroj: CZWikipedia

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Kyblík nebo plechovka

Ke skladování větší zásoby granulí jsou nejvhodnější speciální plechové, případně plastové barely. Někdy jsou nabízeny jako bonus zdarma při nákupu většího množství krmiva najednou, ale můžete je běžně koupit v chovatelských potřebách a to v různých velikostech. Jejich cena se pohybuje v řádu několika stokorun. Pokud se rozhodnete granule skladovat v nádobě, která k tomu nebyla původně určena, nezapomeňte na to, že by měla být vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu. Ideální jsou například velké obaly, které se používají v potravinářství. Podívejte se do fotogalerie, co a za kolik je k dostání, nezapomeňte ale nakonec pro kyblík se žrádlem vybrat vhodné místo podle výše uvedených pravidel.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Za sucha pěkně voní...

Proč mokří psi tak smrdí? Víte to?

Mám už jít ven?

Taky váš pes pozná, kolik je hodin? Víte, jak to vlastně dělá?


Článek je zařazen v:
Reklama