návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

zidkovm , Vydáno: 03.10.2016
Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější
Autor: Thinkstock Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější
Psí miska je nedílnou součástí bytu. Jak ji vybrat, aby bylá krásná, ale i vhodná pro vašeho miláčka?

reklama

Oproti nám lidem jsou naši čtyřnozí přátelé docela nenároční. V zásadě se spokojí pouze s dvoudílným jídelním servisem. Jenže věděli jste, že existují i psí bary, misky pro psy s dlouhýma ušima nebo nerozlitelné misky?

Už v okamžiku, kdy přinášíte štěně poprvé do svého (a vlastně už i jeho) příbytku, měly by být jeho mističky na vodu a krmení na svém místě. Ideálně jim vyhraďte méně frekventované místo, kde o ně nebudete zakopávat a kde bude mít pejsek na žrádlo klid. Vzhledem k tomu, že vodu budete měnit několikrát denně, nebude úplně od věci, když v jejich bezprostřední blízkosti bude vodovod.

Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korun
Autor: Justhunter.goodtime.cz Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korun

Mističky vybírejte podle velikosti psa. I malinkaté štěně by se do ní přes okraj mělo pohodlně dostat. Navíc právě štěňatům, vzhledem k tomu, že ráda všechno okusují, nekupujte nádoby z plastu. Váš čtyřnohý miláček určitě ocení, když jeho misky budou stát pevně na podlaze. Proto mu dopřejte těžší stabilní nádobíčko, případně nerezové s gumovým lemem na spodním okraji.

Majitelé středních a větších plemen, kteří se obávají torze žaludku, by měli svému psovi pořídit takzvaný psí bar, tedy stojan se dvěma miskami s nastavitelnou výškou.

Torze neboli přetočení žaludku je častou příčinou úmrtí u psů středních a větších plemen. Souvisí se způsobem jejich krmení – pokud se při tom musí ohýbat, je to pro ně rizikové. Proto je dobré zvednout jim misku. Riziko snížíte také tak, že je budete krmit víc než jednou denně a různými druhy krmiv.

Pokud psovi zvednete vodu i žrádlo do úrovně jeho hrudníku, předejdete vážným zdravotním komplikacím. Prodejci potřeb pro domácí zvířata nabízejí i speciální misky pro psy s dlouhýma ušima nebo misky pro psí cestovatele. I takové najdete v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

 

V této pohovce má pejsek vše po ruce

Vymazlené pelíšky pro pejsky. Který si vyberete?

Střední plemeno psů bude maximálně spokojeno

Kočka leze dírou, pes oknem. Dvířka pro čtyřnohé miláčky

V květináčích umístěných na slunném místě se při troše péče daří pažitce, petrželce, šalvěji, rozmarýnu nebo majoránce

Základní pravidla pěstování bylinek na okně

reklama

Článek je zařazen v: pes , mazlíček , krmení , miska , torze žaludku

reklama

Přečtěte si také