Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Psí miska je nedílnou součástí bytu. Jak ji vybrat, aby bylá krásná, ale i vhodná pro vašeho miláčka?
Vydáno: 03.10.2016
Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější
Autor: Thinkstock Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oproti nám lidem jsou naši čtyřnozí přátelé docela nenároční. V zásadě se spokojí pouze s dvoudílným jídelním servisem. Jenže věděli jste, že existují i psí bary, misky pro psy s dlouhýma ušima nebo nerozlitelné misky?

Už v okamžiku, kdy přinášíte štěně poprvé do svého (a vlastně už i jeho) příbytku, měly by být jeho mističky na vodu a krmení na svém místě. Ideálně jim vyhraďte méně frekventované místo, kde o ně nebudete zakopávat a kde bude mít pejsek na žrádlo klid. Vzhledem k tomu, že vodu budete měnit několikrát denně, nebude úplně od věci, když v jejich bezprostřední blízkosti bude vodovod.

Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korun
Autor: Justhunter.goodtime.cz Jestliže se svým psem cestujete, doplňte dvoudílný jídelní servis ještě skladnou miskou na vodu i granule. Cena: 275 korun

Mističky vybírejte podle velikosti psa. I malinkaté štěně by se do ní přes okraj mělo pohodlně dostat. Navíc právě štěňatům, vzhledem k tomu, že ráda všechno okusují, nekupujte nádoby z plastu. Váš čtyřnohý miláček určitě ocení, když jeho misky budou stát pevně na podlaze. Proto mu dopřejte těžší stabilní nádobíčko, případně nerezové s gumovým lemem na spodním okraji.

Majitelé středních a větších plemen, kteří se obávají torze žaludku, by měli svému psovi pořídit takzvaný psí bar, tedy stojan se dvěma miskami s nastavitelnou výškou.

Torze neboli přetočení žaludku je častou příčinou úmrtí u psů středních a větších plemen. Souvisí se způsobem jejich krmení – pokud se při tom musí ohýbat, je to pro ně rizikové. Proto je dobré zvednout jim misku. Riziko snížíte také tak, že je budete krmit víc než jednou denně a různými druhy krmiv.

Pokud psovi zvednete vodu i žrádlo do úrovně jeho hrudníku, předejdete vážným zdravotním komplikacím. Prodejci potřeb pro domácí zvířata nabízejí i speciální misky pro psy s dlouhýma ušima nebo misky pro psí cestovatele. I takové najdete v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

 

V této pohovce má pejsek vše po ruce

Vymazlené pelíšky pro pejsky. Který si vyberete?

Střední plemeno psů bude maximálně spokojeno

Kočka leze dírou, pes oknem. Dvířka pro čtyřnohé miláčky

V květináčích umístěných na slunném místě se při troše péče daří pažitce, petrželce, šalvěji, rozmarýnu nebo majoránce

Základní pravidla pěstování bylinek na okně

Článek je zařazen v: pes , mazlíček , krmení , miska , torze žaludku
Speciály: Domácí mazlíčci
Reklama