reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Modřenec, petrklíč, narcis, pomněnka i ladoňka: Jarní květiny, které sluší Velikonocům

Jarní květiny, které sluší Velikonocům
Autor: Pinterest a iStock Jarní květiny, které sluší Velikonocům
Přemýšlíte nad tím, jaké květiny budou hrát letos prim ve vašich velikonočních dekoracích? Zkuste vsadit na modro-žluté ladění, které evokuje paprsky jarního slunce i nádherně modrou oblohu. Už cítíte ve vzduchu jaro?

reklama

Pomněnky

Díky tomu, že Velikonoce se letos slaví až v polovině dubna, můžete do svých dekorací zařadit i něžné pomněnky. Mají tu skvělou vlastnost, že i řezané ve váze vydrží velmi dlouho čerstvé, stačí jim jenom pravidelně měnit vodu. A v květináči vás budou těšit po celé jaro, jejich kvítky budou postupně nakvétat.

Květiny, které sluší Velikonocům: pomněnky
Autor: Pinterest a iStock Květiny, které sluší Velikonocům: pomněnky

Petrklíče

Klasické petrklíče neboli prvosenky jarní, už se z přírody pomalu vytrácejí. Ale pokud máte to štěstí, že vám kvetou na zahrádce, můžete si je vyrýt a přesadit do květináče, a pak je zase vrátit na záhon.

Květiny, které sluší Velikonocům: petrklíče
Autor: Pinterest a iStock Květiny, které sluší Velikonocům: petrklíče

Modřence

Velmi oblíbené jarní cibuloviny najdete často narychlené v nabídce květinářství již časně zjara. Bohužel mají tendenci v teple hodně vytahovat a stvoly pak neudrží váhu květů. Přenášejte je proto alespoň na noc do chladu.

Květiny, které sluší Velikonocům: modřence
Autor: Pinterest a iStock Květiny, které sluší Velikonocům: modřence

Ladoňky

Na zahradách běžně pěstované jarní cibuloviny, které velmi rády zplaňují a stěhují se tak samy po okolí. Krátkodobě je můžete pěstovat i doma v květináči a na podzim cibulky vraťte na zahradu.

Květiny, které sluší Velikonocům: ladoňky
Autor: Pinterest a iStock Květiny, které sluší Velikonocům: ladoňky

Narcisy

Narcisy mohou váš slavnostní stůl zdobit ve formě řezané i pěstované v květináči. Vysazené v nádobě většinou koupíme odrůdy s mnohem menšími, zato četnými květy, řezané naopak bývají v nabídce květinářství narcisy velkokvěté. Do vázy je vkládejte raději samostatně, protože vylučují jedovatý sliz, který ostatní květiny špatně snášejí.

Květiny, které sluší Velikonocům: narcisy
Autor: Pinterest a iStock Květiny, které sluší Velikonocům: narcisy

reklama

Článek je zařazen v: Velikonoce , velikonoční květiny , pomněnky , modřence , Ladoňky , jarní zahrada , velikonoční květinové dekorace , narcis , petrklíč

reklama

Přečtěte si také