Modré květy jsou vzácné a působí uklidňujícím dojmem. Které rostliny kvetou modře?

Blankytně modrá, nebo dokonce temně modrá barva je u květin vzácná a zdaleka ne všechny květiny mohou šlechtěním této barvy docílit. Na druhou stranu jsou tu i takové rostliny, pro které je naopak modrá barva typická. Jak by se vám líbil záhon nebo i celá zahrada laděná do mnoha odstínů modré?

Modrou barvu máme většinou spojenou se samými příjemnými pocity. Tato barva evokuje klid, pohodu, klidnou vodní hladinu či letní oblohu… Nebo prázdniny u moře, třeba ve Středozemí, kde je modré snad úplně všechno. Pokud si chcete kousek téhle letní pohody přenést i do vlastní zahrady, vysaďte nejrůznější květiny ve všech odstínech modré barvy. Říká se, že modrá barva je u květin vzácná, ale možná budete překvapeni, zkolika druhů rostlin máte na výběr.

Proč květiny na zahradě ladit do modré barvy?

Možná proto, že modrá barva se vzhledem ke svým klidnícím účinkům hodí všude tam, kde hledáme pohodu, klid a harmonii. Ale pokud se vám modrá barva vkombinaci se zelenou barvou listů zdá příliš studená, kombinujte květiny smodrými květy stěmi, které vykvétají žlutou nebo oranžovou barvou.

Ovšem pokud chcete docílit elegantního vzhledu záhonů, pak vysaďte vedle modře kvetoucích rostlin ty, které vykvétají všemi odstíny nafialovělé a růžové barvy.

Hledáte kombinaci barev, která by pocitově ochladila zahradu vhorkých letních dnech? Pak kmodrým květinám přidejte ještě rostliny skvěty bílými.

Líbila by se vám zahrada, laděná do modrých tónů? Vybírejte ztěchto keřů a květin:

Jarní cibuloviny

Trvalky

Letničky a dvouletky

Keře

Pokud chcete do zahrady jinou barvu květů, máme pro vás další tipy:


Přečtěte si také