Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Velikonoce jsou více než vajíčka a pomlázky. Vyzdobte si velikonočně interiér a přilákejte domů jaro

Velikonoce jsou zejména křesťanským svátkem, ale u nás je spojujeme spíše s příchodem jara. Podtrhněte jejich svěží atmosféru, zahalte domácnost do zelené barvy a nechejte ji provonět čerstvými květinami. Podaří-li se vám do toho všeho navíc vkusně zakomponovat i kraslice, máte téměř vyhráno!
Vydáno: 29.03.2018
Svěží jarní stůl.
Svěží jarní stůl. Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomlázka trochu jinak

Pokud vám po pletení pomlázky zbudou nevyužité proutky, rozhodně je nevyhazujte! Omotejte postupně jeden přes druhý a vytvořte tak jednoduchý proutěný věnec. Ten pak nazdobte dle svého gusta. Můžete na něj přilepit vyfouknuté kraslice, zaplést do něj rašící březové větvičky, krásně vypadají i pestrobarevné stuhy nebo kousky mechu. Pak už je jen na vás, jestli věnec pověsíte na dveře, nebo ho, podobně jako ten adventní, položíte na stůl.

Věnec nemusíte zaplétat jen na Vánoce.
Věnec nemusíte zaplétat jen na Vánoce.
istock.com

Jen zelená to může být

Během velikonočních svátků by ve vaší domácnosti měla dominovat zelená barva. Můžete samozřejmě dokoupit zelené talíře nebo ubrus, nejlepší je ale sáhnout po přírodní zeleni. Krásně vypadá například květináč s mladým obilím, do kterého můžete opět zapíchat vyfouknutá vajíčka nebo postavit figurku velikonočního králíčka. Pokud vám pak v ulici roste bříza nebo vrba jíva, známá jako kočičky, natrhejte do vázy několik větviček. Uvidíte, jak se jim v teple vašeho bytu bude dařit. Nebojte se je nazdobit například pestrobarevnými pentlemi!

Zajíček, vajíčka, čerstvé květiny...to vše nesmí na velikonočním stole chybět!
Zajíček, vajíčka, čerstvé květiny...to vše nesmí na velikonočním stole chybět!
istock.com

Vůně jara

Ačkoli si to často ani neuvědomujeme, vůně jsou jedním z nejsilnějších vjemů. A jak lépe navodit vůni jara než čerstvými květinami? Můžete samozřejmě sáhnout po řezaných tulipánech, krásně ale vypadají i živé rostlinky v malých květináčích, které se vám hravě vejdou na stůl. Nejčastěji jsou k dostání narcisky a modré, růžové nebo bílé hyacinty, které zaručeně odvedou lepší práci než kdejaký osvěžovač vzduchu!

Přivítejte jaro!
Přivítejte jaro!
istock.com

Jídlo jako dekorace?

Může se to zdát trochu absurdní, ale žijeme v době, kdy statisíce lidí denně sdílejí fotografie svého jídla na sociálních sítích, jako by šlo o výtvarné umění. A když se nad tím zamyslíme – není zlatavý mazanec nebo perfektní beránek svým způsobem umělecké dílo?  Když navíc pro servírování zvolíte tácy s jarní tematikou a okraje posypete například okvětními lístky tulipánů, nemůžete šlápnout vedle. Největší jídelní dekorací jsou samozřejmě ale nazdobená vajíčka. Pokud moderně razíte názor, že stačí koupit ta čokoládová, protože ta od slepičky stejně nikdo nejí, vězte, že na slavnostní tabuli budou vypadat skvostně!

Troufnete si upéct beránka?
Troufnete si upéct beránka?
istock.com

Mláďátka

Neodmyslitelnou součástí jarních oslav jsou mláďata, především pak zajíčci a kuřátka. Neměla by proto chybět ani ve vaší domácnosti! Nemusíte si ale hned z domu udělat kurník, stačí do ošatky s mechem elegantně mezi vajíčka postavit figurku kuřete, nakoupit ubrousky se zajícem nebo na polici posadit plyšového králíčka vašich dětí. V krajním případě ale postačí i na poslední chvíli zaběhnout do supermarketu a koupit čokoládové figurky. Koneckonců vaše ratolesti to jistě ocení více, než když se jim přes noc oblíbený plyšák odstěhuje na výstavku.

Na jaře si můžete dovolit být trochu sentimentální.
Na jaře si můžete dovolit být trochu sentimentální.
istock.com

 

 

 

(az)

Další články:

Vyzdobte si svůj byt jarně!

DIY: 5 senzačních velikonočních dekorací, které hravě zvládnete na poslední chvíli

 

Velikonoční stromečky

Velikonoční stromečky: Tradice, která stojí za vyzkoušení

Jak připravit pokojovky na jaro?

NÁVOD: Jak připravit pokojové květiny a rostliny na jaro, aby vydržely krásné po celý rok

Jak nabarvit vajíčka?

Jak a čím obarvit velikonoční vajíčka? Poradíme vám jednoduché a efektní nápady na dokonalé kraslice

Ubrousková technika vás bude bavit.

Je jaro, pojďte tvořit! Naučte se dekupáž a dejte vašim oblíbeným věcem nový a skvělý vzhled

Článek je zařazen v: květiny , jaro , dekorace , Velikonoce , bydlení , tipy , výzdoba , domov , byt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama