Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejvděčnější zelenina? Dýně

Je to neuvěřitelné, kolik hmoty dokáže jedna rostlina vyprodukovat.
Vydáno: 25.06.2014
Dýní je mnoho druhů
Dýní je mnoho druhů Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zelenina v tomto ročním období na záhonech rychle roste. Zvláště dýně a melouny nabírají na objemu jako žena v posledních měsících těhotenství.

Máte-li na záhonu alespoň jednu sazenice dýně (žlutou nebo zelenou), máte o dýňové dobroty postaráno. Hybridní odrůdy nám na jednom keříku dají i deset patnáct kusů této výtečné zeleniny.

Sklízejte je pravidelně, jakmile vyrostou do požadované velikosti. Nenechte je přerůst, to pak rostlina přestane nasazovat malé plůdky. Dýně pravidelně zaléváme, nesmí přeschnout a jednou za 14 dnů hnojíme kombinovanými hnojivy. Pozor na plíseň, v mokrém období takřka ze dne na den může napadnout porosty a zničit je. Je-li mokrý červen, raději včas sáhněte po chemické ochraně.

Chutná a vonná jablka

Těšíte se na bohatou úrodu jablek? Pak vemte nůžky do ruky

Na podzim a v zimě, kdy pomalu dochází čerstvá (vlastní) zelenina, dýně oceníte, můžete je ve sklepě dlouho skladovat a mít ji jako zásobárnu čerstvé vlákniny.

(mw)

Vlastní ředkvičky mají sílu

Už chystáte další vlnu zeleniny? Co lze v červnu vysázet?


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama