Zahrada

19. června 2014 05:37

Markéta Zídková

Přichystejte se na další sklizeň zeleniny: Co lze v červnu vysázet?

Po sklizni první rané zeleniny si v červnu připravíme plochy na další vitaminy. Můžeme vysázet mrkev, fazole, čínské zelí či salát. Pusťte se do pěstování a na podzim sklízejte zdravou zeleninu. Ukážeme vám také, které odrůdy salátu vybrat!

Do konce června sbíráme úrodu rané zeleniny, jako jsou ředkvičky, salát, rané košťáloviny, špenát, rané brambory a další druhy vysévané či vysazované brzy na jaře. Ihned po sklizni upravíme záhon a okamžitě můžeme dát osivo či sazenice další zeleniny pro podzimní sklizeň.

Co vysadit v červnu

Vyséváme rané a polorané odrůdy mrkve, rané odrůdy keříkového fazolu, červenou řepu, čínské zelí nebo salát. Sázet můžeme i polorané a rané košťáloviny a pór. Začátkem června lze sázet i silné sazenice rajčat a paprik.Výhodou je, že výsevy a mladé rostliny neohrožuje nízká noční teplota. Mají však podstatně vyšší nároky na pravidelnou závlahu než v jarním období.

Podrobnosti o pěstování zeleniny najdete v článcích:

Zároveň je čas pro výsadbu druhé várky salátů. Vhodnými odrůdami pro vysazování na volná prostranství jsou:

Safír, určené pro pozdní sklizeň Amur, máslová odrůda, určené pro pozdní sklizeň Adinal, celoroční odrůda Galander, římský typ, výsev ještě v červnu, červenci Larsen, salát ledového typu, celoroční odrůda Dubáček, výsev ještě v červnu, červenci RoseMarie, s červeným zabarvením, výsev ještě v červnu, červenci

(mw)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také