reklama

Novinky zahradního nábytku pro rok 2014

zidkovm
16. května 2014
Vyberte si svůj stůl či lavici.
reklama

Zahradní nábytek začíná být mimořádně pestrý jak použitými materiály tak i barevnými odstíny. I letos se nadále prosazují pletené kusy a v kurzu je i dřevo. Na zahradní lehátka, lenošky i sedací soupravy je díky příhodným materiálům stejně pěkný pohled jako na nábytek z interiéru. Co všechno se tedy nabízí?

Umělý ratan a polštáře

Syntetické materiály se uplatňují v hojné míře, u hodnotného nábytku však jde o složitější materiály a žádné jednolité výlisky. Luxus a pohodlí na zahradu přinášejí zejména jemná polyesterová vlákna. Díky jejich vlastnostem nábytek vzdoruje jak dešti, tak i přímému slunci, kapky se po něm jen skutálejí a i v horkém létě si udržuje svou barvu i tvar. Snadná je i údržba, kdy k očištění stačí sprška ze zahradní hadice.

K již zmíněnému pohodlí slouží speciální polštářky, které i při dešti mohou zůstat venku.

Dřevo je stále v oblibě

Masivní dřevo výrobci nově kombinují s moderními materiály, jako je syntetický ratan, ocel nebo leštěný hliník. Tradičnímu pojetí nejblíže jsou robustní sedací soupravy z teaku, mahagonu nebo meranti. Vedle exotických dřev se však i nadále uplatňuje modřín, smrk i olše. Při výběru dřevěného zahradního nábytku je třeba si ohlídat, že jej proti vodě chrání impregnace, olej či lak. I tak je ale dřevěný nábytek ze všech druhů nejméně odolný.

Nábytek hýří barvami

Kdysi nejrozšířenější bílou barvu či přírodní odstíny střídá nábytek vyvedený v pestrých barvách. Výrobci se snaží každý rok prosadit jakýsi módní odstín (letos je jím modrá), nicméně záleží i na barvách zahrady. Tam není žádný odstín předem zapovězený. Sytě červená lavička se může dobře vyjímat poblíž kvetoucího záhonu. Sladit barvy lze s doplňky a drobnostmi jako květináči, konvičkami a polštáři.

Podívejte se na video, jaký stůl s grilem uprostřed si vymyslel slavný anglický kuchař Jamie Oliver:

David Horák

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: květináčdřevozahradní nábyteksmrkzáhonnábytekmateriálmodřínJames Oliverolšeteka obrovská
reklama