reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Květinové trendy roku 2019: Jak se letos budou vázat a aranžovat květy?

Jaké budou trendy roku 2019?
Autor: istock.com Jaké budou trendy roku 2019?
Není kytka jako kytka. Když chcete jít s dobou, karafiát a asparágus to nevytrhnou. Musíte zkrátka znát trendy, které určili světoví floristé!

reklama

Stejně jako móda, architektura nebo design, i květinové trendy se neustále vyvíjejí. Pokud si chcete udělat radost jen tak, pár růží do vázy stačí, ale jestli chcete reprezentovat a deklarovat svůj styl a rozhled, budete se muset seznámit se současnými floristickými trendy. Kam se budou letos ubírat?

Co bude aktuální v roce 2019?
Autor: istock.com Co bude aktuální v roce 2019?

Květiny hrají v lidské kultuře odjakživa velikou roli. Může se to zdát banální, ale podobně jako jiné objekty odpradávna symbolizovaly moc, bohatství a především vkus. Ne nadarmo si je přizvali do svých „služeb” nejmocnější muži a ženy světa. Královské lilie, japonské císařské chryzantémy, rudé růže zamilovaných, drahé a exkluzivní tulipány, vůně z pivoněk, konvalinek a fialek, to vše bylo v určitých momentech historie nesmírně módní a žádané. Co je žádané nyní, v době, kdy je globálně možné skoro všechno? Přinášíme 7 nejžhavějších květinových trendů pro rok 2019

Zelená zpráva

Zelená květinová vazba může působit na první pohled poněkud fádně. Kde jsou barvy? Ale ve skutečnosti nese velké poselství současnosti! Zelená se přece stala způsobem života, protože stále více lidí přijímá zodpovědnost za svůj životní styl. Žijeme zero waste, bio, eko, udržitelně, prostě zeleně. Zelená barva zahrnuje odpovědnost vůči životnímu prostředí a touhu po jednoduchosti a čestnosti. Tak to vnímají současní floristé, kteří se do zelených vazeb úplně zbláznili. Tak to jistě budou vnímat i jejich zákazníci, kteří budou trend zelených květin šířit jako své PR pro okolní svět. Pro firemní kulturu představuje zelená rozhodně klíčovou barvu roku 2019.

Zelená bude dominantní barvou
Autor: istock.com Zelená bude dominantní barvou

Působivá korálová

Pokud vás zelená vazba úplně neuspokojuje a toužíte dát květinám více energie, vězte, že nesmírně trendy barvou bude korálová. Ano, to je ta zvláštně svěží červená s oranžovým nádechem. Nikdo ji nepřehlédne, dokáže být ale i elegantní a nevinná. Korálovou barvu vybrali světoví floristé dokonce za barvu roku 2019.

Korálová bude letos v kurzu
Autor: istock.com Korálová bude letos v kurzu

Listy a trávy v hlavní roli

Samotné květiny nestačí. Doby, kdy listy a tráva byly v kytici jen jakousi omáčkou, jsou pryč. Nyní totiž hrají stejně důležitou roli jako květy samotné! Už to není „dejte-mi-tam-něco-zeleného”, ale samostatný a uznávaný prvek, který zkušený florista nechá vyniknout v celé struktuře a kráse. Listy a trávy přidávají vazbám krásnou texturu a pohyb. Nejlépe vyniknou ve velkých vazbách a také v nich nejdéle vydrží.

To, co dřív bývalo doplňkem, bude letos dominantní...
Autor: istock.com To, co dřív bývalo doplňkem, bude letos dominantní...

Sušené květiny

Když se řekne sušené květiny, spousta lidí si představí pohřební věnec. Zažeňte takové předpotopní myšlenky, doba je úplně jinde a sušené květy budou klíčovými hráči na poli floristického designu. Trendy byly už loni, ale letos to ještě zesílí, očekávají floristé. Báječné je, že vydrží nekonečně dlouho a nemusíte jim vyměňovat vodu!

Sušené květiny mohou být plné života
Autor: istock.com Sušené květiny mohou být plné života

Barevné bloky

Co bude opravdu v módě? Bloky barev! To znamená celá kytice v jedné jediné barvě, v jediném odstínu. Ale pozor, nikoliv z jediného druhu, ale v kombinaci různých květin. Trochu oříšek, to uznáváme, ale je to nesmírně působivé a v roce 2019 půjde o opravdu žhavý a nápadný trend.

Color block ve floristice
Autor: istock.com Color block ve floristice

Minimalismus a ikebana

A je tu opět fascinace východní čistotou. Ta neomrzí asi nikdy. Minimalismus a ikebana (japonské umění květinového uspořádání) jsou velkolepé trendy pro experimentální a pokročilé květinářství roku 2019. Ohromíte jimi na svatbách a při velkých příležitostech, kde se budete chtít blýsknout.

Ikebana bude v módě
Autor: istock.com Ikebana bude v módě

Obarvené květiny

A jedna lahůdka pro náročné milovníky extravagance: Představte si nabarvené květiny! Sušené květiny v přírodních barvách a barvené na pastelovou nebo neonovou. Odborníci hlásí, že půjdou na dračku hlavně na podzim, tak se necháme překvapit. Mistři floristického umění z nabarvených květin umí vytvořit neskutečné kreace nebo třeba moderní efekt ombré.

Prostor dostanou barvené květy
Autor: istock.com Prostor dostanou barvené květy

ku 

reklama

Článek je zařazen v: floristika , květiny , ikebana , sušené květiny , trendy 2019

reklama

Přečtěte si také