Pokojové květiny

5. února 2018 15:34

Tereza Javorová

Freakebana: Poznejte nový divoký květinový trend, který balancuje mezi krásou a ošklivostí. Troufnete si na něj?

Květiny a květinový vzor je dnes velmi žádané, a to nejen v módě. Proměňte obyčejné květinové dekorace v extravagantní bytový doplněk pomocí nového trendu "freakebana". Návštěvám nevšedním květinovým aranžmá vyrazíte dech. Jak na to?

Dnešní květinový design je nejen o tom, že vypadá krásně, ale měla by se v něm odrážet naše bezmezná kreativita. Ještě nedávno designéři preferovali pěkné a nekomplikovaný dekor, ale vposlední době se vracejí kavantgardě. Začínají vumění důrazněji projevovat svou individualitu a mnohem více kladou akcent na nonkonformní pojetí. Snaží se vybočovat ze zaběhlých kolejí a přicházet stále sněčím originálním. Čím neotřelejší dílo, tím je zajímavější a hodnotnější.

Stejně tak jako móda, i bytový design a dekorace jdou stále dopředu. Důkazem jsou pak nové, extravagantní trendy, které bychom si dříve u nás doma jen těžko dokázali představit. Třeba jako nevšení květinovou dekoraci zvanou „freakebana“.

Co to je„freakebana“

Odkud se toto podivné slovo vzalo? Vytvořila ho šéfredaktorka newyorského magazínu „The Cut“ Stella Bugbee. Základem bylo slovo „ikebana“, japonské umění aranžování květin, jehož záměrem je vytvořit dokonalou symbiózu květin sokolním světem.Při tvoření „freakebany“ se nekladou žádné meze. Výtvor navíc může být úplně jednoduchý a sestavený pouze z pár komponent., Foto: instagram.com/pinterest.com

„Freakebana“ vsobě kombinuje krásu ikebany, ale zároveň i syrovost psychedelického surrealismu. Díky tomu ve vás dokáže probudit niterné, ve vaší duši zakořeněné a leckdy i potlačené pocity, které ovšem nemusí být příjemné.

Květy jsou nádherné, ale vzhled je "ošklivý". Důraz je kladen na stonky, listy a kořeny a zakomponování ovoce, zeleniny a také obyčejných předmětů pro domácnost, jako jsou třeba igelitové sáčky, kancelářské sponky a plechovky. Všechno se odvíjí od vaší fantazie. Nebojte se experimentovat, při tvorbě „freakebany“ je vše povoleno. A pokud vám vaše dílo někdo zhodnotí negativně, můžete být vlastně rádi, protože vzbudilo emoce.

Podívejte se do galerie květinových dekorací "freakebana". Měli byste odvahu si ji postavit třeba do obýváku?

(šp)

Další články:


Přečtěte si také