Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Freakebana: Poznejte nový divoký květinový trend, který balancuje mezi krásou a ošklivostí. Troufnete si na něj?

Květiny a květinový vzor je dnes velmi žádané, a to nejen v módě. Proměňte obyčejné květinové dekorace v extravagantní bytový doplněk pomocí nového trendu "freakebana". Návštěvám nevšedním květinovým aranžmá vyrazíte dech. Jak na to?
Vydáno: 05.02.2018
Freakebana vás bude bavit.

Dnešní květinový design je nejen o tom, že vypadá krásně, ale měla by se v něm odrážet naše bezmezná kreativita. Ještě nedávno designéři preferovali pěkné a nekomplikovaný dekor, ale v poslední době se vracejí k avantgardě. Začínají v umění důrazněji projevovat svou individualitu a mnohem více kladou akcent na nonkonformní pojetí. Snaží se vybočovat ze zaběhlých kolejí a přicházet stále s něčím originálním. Čím neotřelejší dílo, tím je zajímavější a hodnotnější.

Stejně tak jako móda, i bytový design a dekorace jdou stále dopředu. Důkazem jsou pak nové, extravagantní trendy, které bychom si dříve u nás doma jen těžko dokázali představit. Třeba jako nevšení květinovou dekoraci zvanou „freakebana“.

Co to je „freakebana“

Odkud se toto podivné slovo vzalo? Vytvořila ho šéfredaktorka newyorského magazínu „The Cut“ Stella Bugbee. Základem bylo slovo „ikebana“, japonské umění aranžování květin, jehož záměrem je vytvořit dokonalou symbiózu květin s okolním světem.Při tvoření „freakebany“ se nekladou žádné meze. Výtvor navíc může být úplně jednoduchý a sestavený pouze z pár komponent. Foto: Při tvoření „freakebany“ se nekladou žádné meze. Výtvor navíc může být úplně jednoduchý a sestavený pouze z pár komponent., Foto: instagram.com/pinterest.com

„Freakebana“ v sobě kombinuje krásu ikebany, ale zároveň i syrovost psychedelického surrealismu. Díky tomu ve vás dokáže probudit niterné, ve vaší duši zakořeněné a leckdy i potlačené pocity, které ovšem nemusí být příjemné.

Květy jsou nádherné, ale vzhled je "ošklivý". Důraz je kladen na stonky, listy a kořeny a zakomponování ovoce, zeleniny a také obyčejných předmětů pro domácnost, jako jsou třeba igelitové sáčky, kancelářské sponky a plechovky. Všechno se odvíjí od vaší fantazie. Nebojte se experimentovat, při tvorbě „freakebany“ je vše povoleno. A pokud vám vaše dílo někdo zhodnotí negativně, můžete být vlastně rádi, protože vzbudilo emoce.

Podívejte se do galerie květinových dekorací "freakebana". Měli byste odvahu si ji postavit třeba do obýváku?

(šp)

Další články:

Dejte rostlinám šanci

GALERIE: Květináč může být tím nejoriginálnějším doplňkem bytu! Inspirujte se

Skořápka kokosového ořechu je úžasný materiál k dalšímu využití...

Kokosový ořech na 7 způsobů. Úžasné dekorace nebo šperky ze skořápek, které vyrobíte sami!

Proč vám pokojovky hynou?

Zajde vám každá pokojová rostlina? Zjistěte 5 důvodů, proč se jim u vás v bytě nedaří

Reklama
Článek je zařazen v: květiny, dekorace, bydlení, extravagance, originalita, domov, květinová dekorace, freakebana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama