Okázalým orchidejím sluší doprovod skromných sukulentů. Vysaďte je do jedné misky!

Soužití orchidejí a sukulentů v jedné misce může velmi dobře fungovat, protože mají podobné nároky na zálivku. Dopřejte však každé rostlině svůj substrát v odděleném prostoru. Pro výraznou a barevnou krásu orchidejí budou sukulenty skvělým doplňkem.

Inspirujte se kouzelnými díly floristů

Bílé květy orchidejí a umírněná krása sukulentů spolu tvoří elegantní dekoraci, která navzdory své kráse od vás nebude nevyžadovat téměř žádnou péči.

Jak vytvořit sesazovanou misku ze sukulentů a orchideje

Společnou misku pro orchidej a sukulenty zvolte větší, abyste každé rostlině mohli dopřát oddělený prostor. Doprostřed misky postavte orchidej i svlastním substrátem. Do zbylého prostoru velké misky nasypte substrát pro sukulenty.

Do připraveného prostoru vysaďte sukulenty a celý povrch sesazované mísy pokryjte dekoračním mechem (pod tímto názvem jej zakoupíte vkvětinářství nebo na internetu).

Nádhernou květinovou dekoraci můžete umístit vinteriéru na světlém místě. Při občasné zálivce šetřete vodou!

Společné i odlišné nároky na život

Sukulentům i orchidejím vyhovuje střídání vysokých denních a nižších nočních teplot. Proto je přes léto vystěhujte do zahrady nebo na balkon. Při umístění však musíte volit kompromis, vbytě i v exteriéru. Sukulenty by přivítaly umístění na slunci, orchideje v mírnémstínu. Společně však mohou žít na světlém místě bez přímých slunečních paprsků.

Zálivku vlažnou vodou dopřejte sukulentům i orchidejím pouze občasnou. Nikdy nenechávejte vmiskách pod květináčem stát vodu, jinak hrozí oběma rostlinám zahnívání kořenů.

Barevná hra

Pokud zvolíte růžové orchideje, zelené i narůžovělé druhy sukulentů a doplníte je mechem vněkolika odstínech zelené barvy, pak může vzniknout nečekaně hravá dekorace. Jen pamatujte, že méně bývá opravdu více.


Přečtěte si také