Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak se konečně zbavit vos? Vyrobte si jednoduchý a účinný roztok do pasti z PET lahve

Osvědčeným způsobem, jak se zbavit vos v zahradě, jsou pasti z plastových lahví. Nevypadají sice nijak esteticky, ale fungují. Můžeme je zavěsit na pergolu nebo je postavit na vyvýšené místo, aby se k nim nedostali domácí mazlíčci a děti.
Vydáno: 29.07.2019
Jak se zbavit vos?
Autor: profimedia.cz/pixabay.com Jak se zbavit vos?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znenadání se objeví, občas jsou tak drzé, že si na vás sednou, a nakonec pozvou kamarádky. Vosy jsou sice o něco příjemnějšími letními společníky než sršně, ale nejlepší by bylo, kdyby se na zahrádce neobjevily vůbec. Plácnout je holou rukou nejde a navíc jich létá tolik, že lovit každou zvlášť by bylo pěkně otravné.

Klasickou past z PET lahve známe asi všichni. Stačí odříznout vrchní třetinu lahve a tu pak obráceně umístit do zbylých dvou třetin nádoby naplněné sladkou tekutinou. Vosy přiláká vůně a následně se utopí, protože nenajdou cestu z pasti ven.

Mnohdy v lahvi ale skončí i včely nebo tekutina nepřiláká všechny vosy, které otravují na terase. Jak tedy zařídit, aby byla past co nejúčinnější? Zapomeňte na pivo a limonády. Ty sice vosy přivábí, ale účinnější bude jiná kombinace lákadel.

Přípravek na nádobí, marmeláda a ocet...polapte vosy s tím, co všichni máme doma
Autor: istock.com Přípravek na nádobí, marmeláda a ocet...polapte vosy s tím, co všichni máme doma

Hrdlo lahve potřete marmeládou, čím sladší bude, tím lépe. Takže dejte spíš přednost jahodové než rybízové a višňové. Tekutinu v lahvi vyrobíte následovně: promíchejte vodu s cukrem a přidejte kapku přípravku na mytí nádobí. Cukr podpoří účinky marmelády. Díky saponátu budou vosy unikat mnohem hůře. Pokud chcete zabránit včelám, aby se ve vaší pasti utopily, pak do roztoku přidejte pár lžic octa. Ten by měl včely odradit a vosám nevadí.

Další články, které by vás mohly zajímat:

Zatočte s octomilkami!

Jak na octomilky? Otravné mušky zlikvidují pasti, láhev vína i masožravé rostliny

Sršeň mandarínská - to je dokonalý stroj na zabíjení

Čeká nás invaze zabijáckých sršní mandarínských? Až k nám dorazí, určitě je nepřehlédnete

Článek je zařazen v: vosy , škůdci , past , tipy , triky
Reklama