Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Máte doma octomilky? Poradíme vám, jak s otravnými muškami zatočit jednou pro vždy

Pokud vám po domácnosti poletují hejna otravných mušek, je na čase jednat. Přestože jsou octomilky vždy v početní převaze, nevzdávejte se! Prevence je základem úspěchu, pokud je ale už příliš pozdě, zkuste některou z těchto babských rad.
Vydáno: 29.07.2019
Zatočte s octomilkami!
Autor: istock.com Zatočte s octomilkami!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před útokem

Pokud se vám začnou doma zjevovat octomilky, je potřeba jednat rychle. V první řadě zkontrolujte veškeré ovoce. Pokud je přezrálé, pryč s ním! Na hnědém, změklém banánu si už stejně nepochutnáte, drobné mušky takové plody ale zbožňují.

Pozornost byste měli upřít i k přetékajícímu odpadkovému koši. Ten je potřeba pravidelně vynášet a právě zmíněné shnilé ovoce raději hodit přímo do popelnice. Že je potřeba pravidelně vymývat dřez a kuchyňskou linku, snad ani není nutné zmiňovat. A poslední tip – pokud máte doma množství pokojových květin, buďte opatrní a zbytečně je nepřelévejte. Mokrá půda totiž poskytuje ideální inkubační podmínky pro vajíčka octomilek.

Zbavte se odporných mušek.
Autor: istock.com Zbavte se odporných mušek.

Domácí lapač

Těmhle muškám se neříká octomilky jen tak pro nic za nic. Jak už název napovídá, láska k octu je jejich kryptonitem. Zkuste proto do sklenice nalít trochu jablečného octa a hrdlo nádoby přetáhnout potravinářskou fólií. Tu zajistěte gumičkou a doprostřed propíchněte díru dost velkou na to, aby se jí mušky protáhly dovnitř. Jak se jednou dostanou do lahve, cestu ven už ale nenajdou.

Octomilky milují ocet! Foto: Octomilky milují ocet! Foto: istock.com

Opilé mouchy

Je ale známo, že tenhle otravný hmyz miluje v podstatě všechny sladké tekutiny. Až budete příště dolévat lahev merlotu, odolejte pokušení vypít ho do poslední kapičky a nechejte na dně lahve centimetr vína. Když ji necháte stát pár dní otevřenou v epicentru mušího roje, zaručeně sníží populaci octomilek ve vaší kuchyni. Navíc díky zúženému hrdlu si v tomto případě ani nemusíte dělat starosti s fólií – jak jednou vletí dovnitř, budou na vždy ztraceny.

Pomůže i víno. Foto: Pomůže i víno. Foto: istock.com

Větrný útok

Pokud se vám podaří přistihnout mouchy při činu, máte skoro vyhráno. Najdete-li celé hejno sedět na hnijícím jablku, máte konečně šanci uvést v platnost přísloví „zabít dvě mouchy jednou ranou“. A pokud budete šikovní, tak třeba i deset! Jednoduše zapojte rychle lux a hodující octomilky vysajte!

Nenechávejte ovoce dlouho venku. Foto: Nenechávejte ovoce dlouho venku.  Foto: istock.com

Florou proti fauně

Tradičně si octomilky pochutnávají na potravě z rostlinné říše, najdou se ale rostliny, které s chutí posvačí pár drobných mušek. Řeč je tu samozřejmě o masožravých. Pokud máte doma skutečnou octomilkovou krizi, jedna masožravá rostlina vás asi nezachrání. Jestli se ale potýkáte s ojedinělými záškodníky, může být toto vaše řešení. Není to tak složité, základem je dostatek světla, vody a hmyzí potrava.

Nasaďte nenasytné masožravky. Foto: Nasaďte nenasytné masožravky. Foto: istock.com

Mucholapky

Nijak extra vzhledné to sice není a nic nebolí tak, jako vlasy přichycené do mucholapky, je to ale alternativa. Pokud všechny ostatní pasti, nástrahy a triky ztroskotají, vězte, že staromódní mucholapku neošálí žádná moucha, na velikosti nezáleží!

Mucholapka je osvědčená metoda. Foto: Mucholapka je osvědčená metoda., Foto: istock.com

(az)

Další články, které by vám mohly pomoct:

Jak se zbavit vos?

Jak se konečně zbavit vos? Vyrobte si jednoduchý a účinný roztok do pasti z PET lahve

Nejlepší tipy na úklid

Nejlepší osvědčené triky a tipy pro úklid

Článek je zařazen v: tipy , rady , kuchyně , triky , hygiena , ovoce , úklid , čistota , kuchyň , octomilky
Reklama