Bydlení

25. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

12 skvělých tipů, jak obohatit dekoraci domácí školní párty

Školní léta jsou sice obdobím často nechtěného docházení do vzdělávací instituce, ale také časem, kdy jsme zažili spousty skvělých okamžiků. Připravte i vy svým ratolestem něco mimořádného. Třeba domácí párty. Tahle dekorace z ní udělá nezapomenutelnou akci!

Je jedno, jestli půjde jen o sešlost po prázdninách, oslavu třídního vítězství v nějaké soutěži nebo oslavu narozenin, slavit se dá spousty věcí. Podívejte se, jak se dá prostředí pro takovou mimořádnou sešlost kamarádů školáků ozdobit.

1 Barvy

Jako první krok zauvažujte nad barevným laděním výzdoby pro domácí školní párty. Některé školy, nebo třídy mohou mít své vlastní preferované barvy, podobně jako je tomu v USA. Kdybyste si nevěděli rady, vezměte dvě barvy, které budou k sobě v mírném nebo větším kontrastu.

2 Originální sezení

U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami a dotvořit je písmeny oslavence, případně iniciálami každého z příchozích účastníků párty. Využijte dva barevné papíry nebo dva kousky plsti, písmena vystřihněte ve dvou velikostech a nalepte je na rakety lepícími čtverečky. Rakety přivažte k opěradlu provázkem nebo barevnou stuhou.

3 Inspirativní stolní dekorace

Když se snažíte vytvořit na stole nevšední prostředí inspirované věkem školáků, zkuste aranžmá, které bude nejen pěkné na pohled, ale bude vytvářet i nevšední náladu a hlavně – bude hravé. Začněte ubrusem nebo stolním běhounem a pak dodejte předměty, které budou iniciovat debatu, hravost, či chuť prozkoumávat, co je to za předmět, či jak a z čeho je vyrobený.

4 Příroda v nezvyklém aranžmá

I když si naši potomci (snad kromě děvčat) až tak nepotrpí na květinovou výzdobu, přesto je dobré oživit stůl něčím přírodním. Když vázu schováte do megafonu, ať už skutečného, nebo jen vytvořeného z dozdobeného papíru či vytištěného plakátu, pak to mládež přijme všema deseti. Jako vázy můžete použít i plechové barevné a perforované krabice. Stačí dovnitř umístit aranžovací květinářskou hmotu, navlhčit ji a do ní zasunout stonky květin.

5 Užitečné a dekorativní

V případě školní párty, ale v podstatě jakékoliv hravější sešlosti, jsou bezvadnou a užitečnou dekorací ořezané a funkční tužky. Mohou mít různou barvu. Černé tužky ladí téměř ke všem barvám na stole, takže se nemusíte příliš rozmýšlet, jak jejich barva půjde k vašemu vlastnímu barevnému schématu párty.

6 Chuť vítězit

Skvělou dekorací mohou být také trofeje. Rozmístněte je v prostoru v lichém počtu. I když budou jen koupené (třeba na bleším trhu), přidají okamžiku párty na výjimečnosti. Hlavní trofej pak může být velká a stát se ústředním bodem dekorace na stole. Jen pozor, aby přes ni bylo vidět na další stolovníky a nebránila konverzaci.

7 Pánská záležitost

Kdybyste chtěli podpořit především chlapecké vyznění dekorace, může se jako dobrý spojenec hodit starší sportovní helma. Patinovaná také dobře poslouží.

8 3D iniciála

Bezvadnou a překvapivou dekorací, zvlášť když půjde o narozeninovou školní párty je velká počáteční písmena oslavence rozmístěná různě po prostoru. Můžete vytvořit i „3D“ iniciálu. Vezměte písmeno z tvrdšího materiálu, koupené v papírnictví, či vlastnoručně vyřezané či vystřižené a polepte kousky korkových zátek.

9 Sešitové upomínky

Rozmístěné jmenovky na stole výborně zastoupí sešity, nejlépe ve vintage podobě. Nejen, že se do nich dá na párty psát a použít je k různým hrám, ale navíc se stanou upomínkou na nevšední setkání.

10 Veselé ozdoby

Ozdobným předmětem na stole mohou být i na proužky rozstříhané kusy klátky či barevných papírů. Na jednom konci spojené a druhém rozvinuté vytváří hravou atmosféru.

11 Oprašte vlaječky

Šňůra s rozvěšenými vlajkami také dodá prostoru, kde se školní párty odehrává, něco navíc. Mohou to být vlajky ze sbírky dědečka, s písmeny jména oslavence, nebo prostě jen koupené, či vámi společně s potomky vyrobené.

12 Stolek na dárky

Uvolněte menší stolek na dárky a dozdobte jej tak, aby evokoval školní léta. Přidejte vlastnoručně vyrobený řetěz z proužků z tvrdšího papíru, na kterých budou napsaná inspirativní slovesa, co vše se dá na takové školní párty dělat. A pochopitelně by neměla na setkání školáků chybět ani nějaká ta tabule. Třeba právě na tomto stolku.

Podívejte se na celou inspirativní galerii těch nejstylovějších dekorací na školní párty:

(fis)

Foto: Brian Patrick Flynn ©Scripps Networks

Další články:


Přečtěte si také