Bydlení

22. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

Potěšte svého školáka: 5 skvělých způsobů, jak využít magnetickou barvu

Magnetická barva, kterou se v podstatě natírají magnetické nástěnky a tabule, je už běžně k sehnání. Děti její kouzla milují a vy jim můžete pomocí magnetické barvy doma vyčarovat pár skvělých a zábavných pomocníků k učení.

1) Utajená magnetická zeď

Zkuste dětem vytvořit celou magnetickou zeď, která bude ale skrytá. Nejprve natřete zeď magnetickou barvou a nechte pořádně zaschnout. Poté ji přetřete původní barvou zdi pokojíku. Magnetické vlastnosti zdi zůstanou, bude mít ale mimikry jako ostatní zdi pokoje. Děti budou nadšené ze zdi, na kterou si budou moci samy připevnit obrázky.

2) Hra na školu

Děti si rády hrají na školu a fajn je, že se při tom také mohou něco přiučit. Podpořte je ve hře na žáky a učitele a vyrobte jim tabuli, na kterou budou nejen moci psát křídou, ale i používat magnety. Stačí využít jak tabulovou, tak magnetickou barvu. Nejprve natřete desku magnetickou barvou, nejlépe ve vícero vrstvách, a po uschnutí ji přetřete na krásně černou tabuli. Čím více vrstev magnetické barvy použijete, tím silnější bude.

3) Magnetická nástěnka

Na tuhle nástěnku nebudete muset vrtat hmoždinky, prostě si natřete magnetickou barvou libovolný kus zdi a zvýrazníte ho rámem, který kolem přilepíte pomocí silikonu. Nemusíte se omezovat jen na tvar obdélníku, zkuste velké srdce, parník nebo slunce. Buďte kreativní!

4) Magnetický hrací stůl

Pokud vlastníte starý nízký stolek, vdechněte mu nový život pomocí magnetické barvy! Natřete jeho desku magnetickou barvou a poté ho celý přetřete, aby se dětem líbil. Na desce můžete barvou vyznačit dráhy pro autíčka, nebo namalovat obrázek krajiny, kam si děti mohou poskládat zoo, město nebo jinou scenérii.

5) Vyrobte si magnetky!

Na všechny magnetické plochy si vyrobte své vlastní držící obrázky, zvířátka, písmena, čísla, postavičky, zkrátka, co vás napadne! Stačí obrázky, které si přejete mít, podlepit samolepící magnetickou fólií a vystříhat je. Pak si můžete hrát, počítat a skládat slova nebo rovnou celé město.

(ku)

Podívejte se do galerie na originální vychytávky pro školáka. Tyhle jistě ocení!

Další články:


Přečtěte si také