reklama

Dvě skvělá řešení, jak se vejít do malého bytu

Pokojík působí bez nábytku jako malá tělocvična Foto: Pokojík působí bez nábytku jako malá tělocvičnaFoto: Miguel de Guzmán

Multifunkční nábytek ušetří spoustu místa.

Menší byty jsou útulné, prostor ale občas schází. Existují však fígle, jak z malého bytu vykřesat co nejvíc prostoru a přitom mít po ruce veškerý potřebný nábytek. Jednomu španělskému interiérovému studiu se podařil opravdový majstrštyk. Vybavil byt nábytkem, který se objeví, až když jej potřebujete. Francouzští architekti zas uspořili místo v dětském pokoji dřevěnou „skříňoskládankou“. Jen se na ty chytré nápady podívejte v naší galerii, možná vás inspirují, jak i u vás uspořit místo, pokud je třeba.

Španělský minibyt s velkým prostorem

V nezvykle latěmi strukturované stěně najdete všechen nábytek, který je doma potřeba Foto: V nezvykle latěmi strukturované stěně najdete všechen nábytek, který je doma potřeba, Foto: Miguel de Guzmán

Majitelka menšího bytu jménem Susana se rozhodla, že požádá o nemožné. Madridské studio Elii Architects od ní dostalo za úkol vybavit malý pokoj nábytkem tak, aby v místnosti zůstalo co nejvíce prostoru. Náročný úkol pro pokojík s rozlohou 23,5 m2. Výsledek však stojí za to. Jmenuje se po paní Susaně „Susaloon“ a nabízí prostorné řešení s praktickou variabilitou.

Veškerý nábytek je upevněn na stěnách. Teprve až je potřeba, jednoduše se sklopí. Podobně bylo naloženo i s příčkou uprostřed místnosti. Stala se jí průsvitná zasouvací stěna. Malý pokojík umí rozdělit, ale přitom zachovat i trochu světla.

Francouzský úložný domek

Po vysunutých schodech se pohodlně dostanete až k horním skříňkám Foto: Po vysunutých schodech se pohodlně dostanete až k horním skříňkámFoto: Mut Architecture

Francouzské studio Mut Architecture a architekt Benjamin Mahon se zas zamysleli, jak integrovat co nejvíc nábytku do jedné dřevěné úložné stěny. Povedlo se jim sestavit velký dřevěný „dům“ s vysouvacími prvky.

Dětské oblečení je pohodlně dostupné a úhledně seřazené na ramínkách. Pod zavěšenými svršky v klidu vyčkávají vysouvací schody pro případ, až bude třeba dosáhnout na některou vyšší část úložných prostor. Podobně je tomu se stolkem na kolečkách.

Velká skříň se vším všudy vypadá jako velký dům. Je však možné ji také naprojektovat tak, aby se místo zkosené střechy dala rovně umístit matrace. Rázem by tak bylo v pokoji o jednu i dvě postele víc.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Byt je jedna dlouhá „nudle“, ale vše k bydlení se do ní vejde. Foto:

Malý byt naučil Newyorčanku úspornému stylu života

Žít v malém bytě, řekněme až v minibytě, sebou přináší jistá omezení. Pokud ale chcete žít v New Yorku, zůstat v centru dění a dokážete se přizpůsobit, pak z malého...

Článek

Čtyřiadvacetiletý Alex Hill chce ušetřit za bydlení v Londýně Foto:

Mladík našel recept, jak neplatit peníze za nájem a přitom žít v centru města

Ajťák šetří měsíčně 34 000 Kč za nájem díky tomu, že žije v dodávce.

reklama