návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Malý byt naučil Newyorčanku úspornému stylu života

klára beščecová , Vydáno: 26.05.2017
Byt je jedna dlouhá „nudle“, ale vše k bydlení se do ní vejde.
Autor: Ny.curbed.com Byt je jedna dlouhá „nudle“, ale vše k bydlení se do ní vejde.
Žít v malém bytě, řekněme až v minibytě, s sebou přináší jistá omezení. Pokud ale chcete žít v New Yorku, zůstat v centru dění a dokážete se přizpůsobit, pak z malého prostoru vykřešete i určitá pozitiva. Stačí se seznámit s Mary Helen Rowell a pochopíte, proč se jí v malém bytě líbí.

reklama

 

 

O bytě se dozvěděla od kamaráda, který si zas nabídky všiml na studentské vývěsce. Když se šla na své nové bydliště podívat, byla překvapená, že se majitel jaksi nehrne jí místnost k pronájmu ukázat. Když si ji pak přeměřila, pochopila proč. Do úzké nudle s jedním oknem se v podstatě nevešla ani běžná postel.

Mary Helen to ale neodradilo, i když se jí přátelé smáli, v jak malé krabici se rozhodla žít. Stěžejní předností bylo na newyorské poměry nízké nájemné 750 $ za měsíc, v přepočtu něco málo pod 19 000 Kč, a blízkost centra věhlasné metropole. To je pro ženu, která se i pracovně zabývá módou, velmi důležité.

Kuchyňka je malá, ale stačí.
Autor: Ny.curbed.com Kuchyňka je malá, ale stačí.

S kamarádem vymysleli řešení, jak malý prostor účelně zabydlet. Jednoduchý nábytek si s jeho pomocí sestavila sama podle přesných rozměrů bytu. Postel je vlastně deska, pod níž jsou úložné prostory. Věci je možné ukládat také na police u okna a pod věšáky na šaty.

Jako každá žena i Mary Helen někam svou róbu potřebovala uložit. Byla ale zvyklá i z předchozího spolubydlení, že svršky neukládala do žádných skříní. Klasický věšák s tyčí by jí však v novém bytě zabíral spoustu místa. Použila tedy věšáky, které jen trčí ze stěny. Boty našly místo v policích pod šaty.

Židle nejsou vždy třeba. Pověsit je znamená velkou úsporu místa.
Autor: Ny.curbed.com Židle nejsou vždy třeba. Pověsit je znamená velkou úsporu místa.

Možná se ptáte, kam si žena, která se navíc vyzná v módě, bude věšet další koupené svetříky, šaty a oděvní doplňky. Odpověď je jednoduchá, Mary Helen vyznává filozofii, jeden kus přibude, jiný tedy musí pryč. Tento způsob nakládání s věcmi si nesmírně oblíbila. Bere to jako velké plus malého bytu. S tak málo věcmi se jí totiž daří neuvěřitelně jednoduše udržovat pořádek.

Úsporný způsob ve shromažďování věcí praktikuje důsledně se vším. Přítel jí například chtěl darovat zajímavou knihu, obyvatelka malého bytu ji ale odmítla. Žádné staré se zbavit nechtěla, a tak nová knížka musela zkrátka „ostrouhat“.

Byt je to opravdu velmi malý, nevešla se do něj ani koupelna. Když ale dobře vycházíte se sousedy, nevadí, že se o koupelnu s toaletou dělíte ještě s jedním bytem. To ale bude brzy minulost. Vztah s přítelem nabral na obrátkách a mladý pár se rozhodl sestěhovat do většího bytu. Ale jen mírně většího. Mary Helen si dovednost, se kterou se jí daří jednoduše udržovat pořádek, chce udržet i v novém bydlišti.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Multifunkční karavan

Nemáte klid na práci? Pořiďte si malý přívěs a udělejte si v něm luxusní kancelář!

Srovnejte si před a po

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska

Pověsit na stěnu můžete i víc kol.

Kam s jízdním kolem? 20 tipů pro malé byty


reklama

Článek je zařazen v: garsonka , byt , malý byt , malé prostory

reklama

Přečtěte si také