Velikonoční výzdoba na hrob: Vytvořte věnce z přírodních materiálů a květin i sesazované misky

K velikonočním tradicím většinou patří i návštěva hřbitova, kde odpočívají naši nejbližší. Hrob můžeme vyzdobit tradičním věncem, ale vzhledem k tomu, že je jaro, tak se bude výborně hodit i sesazovaná květinová miska nebo jednoduchý věnec, který použijeme jako obrubu kolem květináčů s rozkvetlými cibulovinami, maceškami nebo petrklíči.

Vyberte základní věnec podle svého vkusu

Vkvětinářství najdete různé typy věnců zpřírodních materiálů. Vyberte si ten, který se vám bude nejvíc líbit, je to jen na vás.

Dekoraci vytvořte až přímo na místě, bude to jednodušší než celé dílo složitě přenášet zdomova. Pokud hodláte přeci jen aranžmá vyrobit doma, pak musíte nejprve vyztužit dno dekorace, aby vám květináčky nepropadly. Proto bude lepší první varianta. Věnec položte na vybrané místo a doprostřed věnce připevněte pevný igelit, který zadrží vodu při zálivce. Pokud hodláte květiny chodit na hrob zalévat pravidelně a nemáte na hrobě jen kamennou desku, kterou by voda ze zálivky ušpinila, igelit můžete vynechat. Pak doprostřed věnce vyskládejte květiny i skvětináčky a povrch květináčů zakryjte mechem.

Nádhernou dekoraci můžete vytvořit i vysazením modřenců do středu věnce zproutí.

Věnec zkočiček a buxusu

Základní věnec zproutí si můžete opět koupit hotový vobchodě a jednoduše ho dozdobte zapícháním prutů kočiček, tedy kvetoucích proutků vrby jívy a malých větviček stálezeleného buxusu.

Do středu věnce postavte silnou svíčku nebo do něho vložte několik velikonočních vajíček a třeba i figurku zajíčka.

Jarní květiny ve vyplétaném koši

Základní, drátěnou kostru koše koupíte vhobbymarketu. Nastříhejte si březové větve a tenkým vázacím drátem kostru větvičkami omotejte. Do koše vložte jarní cibuloviny, sedmikrásky nebo petrklíče. Přidejte i vajíčka a peříčka a máte krásnou velikonoční dekoraci, kterou můžete využít na hrob, ale klidně i na vlastní zahradu.

Kovovou kostru můžete omotat i slámou nebo senem a dozdobit například borůvčím.

Květináče maskujte přírodními materiály

Krásnou a jednoduchou dekoraci, vhodnou i na hrob, získáte omotáním obyčejného květináče březovými větvičkami. Vše opět zajistěte tenkým vázacím drátkem. Nebo kolem květináče nalepte tavnou pistolí nalámané větvičky. Jenom pozor, květináč musí být zumělé hmoty. Hliněný květináč při zalévání nasákne vodou a větvičky, nalepené tavnou pistolí, odpadnou.

Jaké květiny použít do venkovních velikonočních dekorací

Nejlepší volbou budou všechny druhy jarních cibulovin, jako jsou modřence, hyacinty nebo krokusy. Skvělé a hlavně hodně odolné budou macešky, drobnokvěté i velkokvěté, ale i petrklíče nebo sedmikrásky.

Dekorace zřezaných tulipánů

Na ozdobu hrobu můžete využít i řezané tulipány. Doprostřed dekorace použijte stabilní základ, třeba dřevěné polínko. Okolo vyskládejte tulipány a větvičky, mohou být opět březové, ale i například zvrby. Hotovou dekoraci svažte provázkem nebo lýkem.

Přečtěte si více o jarních kvetinách, které můžete do dekorací použít:


Přečtěte si také