reklama

GALERIE: Zapomeňte na muzeum! V tomto domě spojili starožitný nábytek s moderním a vypadá to skvěle

Moderní bydlení se starožitným nábytkem. Foto: Moderní bydlení se starožitným nábytkem.Foto: Spacelab

Každý z nás chová v sobě slabost pro něco pěkného. Když je takovou libůstkou starožitný nábytek, pak se může zdát příležitost stěhování do nově postaveného domu moderních křivek jako neřešitelné dilema. Jak k sobě budou ladit vycizelované ornamenty a současná architektura? Odpověď zní: Výborně!

Právě tak dopadl projekt, pod který se podepsala polská architektka Agnieszka Deptuła a její studio Spacelab. Moderní interiér domu v Biedrusku nedaleko Poznaně měla přizpůsobit velkému množství starožitností nashromážděných majiteli.

Architektka našla klíč k řešení ve výběru těch nejznamenitějších kusů nábytku a rozhodla se intenzivně jejich přítomnost v prostoru zdůraznit kombinováním s moderním designem.

Když na spojení starého a nového jdete s citem, pak se vám podaří vytvořit zcela originální příjemně zabydlený prostor, v němž klidně může vedle sebe stát starožitná skříň a plastová židle. Rovněž v něm až nečekaně samozřejmě vyhlíží moderní koupelna se starobylým lustrem nebo obývací pokoj, v němž nezáleží na době vzniku jednotlivých kusů nábytku, ale na tom, jak spolu bez problémů nejrůznější staré a moderní prvky vycházejí. Posuďte sami… náhledem do naší galerie.

(fis)

Další články:

Článek

Okouzlující domácí kancelář, jejíž umístění byste v rodinném domě asi jen těžko očekávali. Foto:

GALERIE: Tahle proměna vás ohromí! Z dětského pokoje udělali neuvěřitelně luxusní pracovnu. Podívejte se...

Fotografie proměny v naší galerii nejsou žádné počítačové fígle, ale realita, která předčí představy o kdejaké reprezentativní kanceláři ředitelů velkých firem. A to vás...

Článek

Úžasná dekorace. Foto:

INSPIRACE: Nádherné podzimní dekorace pro váš domov. Vytvořte si je za pár minut

Dny se začínají krátit, slunce už dávno tak nehřeje a podzim se nezadržitelně blíží. Pokud tohle období nepatří k vašim nejoblíbenějším, zkuste na něj vyzrát! Vyrobte si...

Článek

I malý prostor lze šikovně vyřešit. Foto:

DIY: Máte málo prostoru? Zkuste tato chytrá a originální řešení pro malý obývák. Za babku!

Považujete boj o každý centimetr ve vašem obýváku za aktuální a často probírané téma? Máme pro vás několik kreativních tipů.

reklama