Bydlení

14. listopadu 2019 14:00

Tereza Javorová

Nádherné podzimní dekorace vytvoříte za pár minut! Zkuste věnce i krmítka

Dny se začínají krátit, slunce už dávno tak nehřeje a podzim se nezadržitelně blíží. Pokud tohle období nepatří k vašim nejoblíbenějším, zkuste na něj vyzrát! Vyrobte si krásné podzimní dekorace, které ozdobí domov, potěší vaše oči a zaženou každý splín. Připravte si věnce na dveře či jídelní stoly nebo vyrobte dekorativní květy z barevných podzimních listů!

Podzimní věnec

Už dávno jsou pryč doby, kdy se věnce zdobily a věšely na dveře jen před vánočními svátky. Dnes jsou moderní vkaždém ročním období, a vy se můžete při jejich výrobě náležitě kreativně vyřádit. A že bydlíte vbytě, kde váš skvost na dveřích skoro nikdo neuvidí? Nezoufejte, věncem můžete ozdobit třeba i jídelní stůl.

Věnec z barevných listů a novin

 1. Vkvětinářství nebo obchodě shobby potřebami si kupte polystyrenový nebo kruh na věnec.
 2. Vezměte staré noviny, nastříhejte je na menší čtverce a stočte je do kornoutu. Můžete je slepit, nebo sešít sešívačkou tak, aby se nerozpadly.
 3. Jejich špičku pak ohněte začněte je jeden po druhém lepit na kruh. Postupujte od jeho vnější části kvnitřní a lepte je těsně vedle sebe.
 4. Až jimi bude kruh pokrytý, vložte do některých kornoutů čerstvě opadané barevné listí. Podzim vás už nerozhodí!

Návody na podzimní věnce

Pokud si troufáte, zkuste i další návody na podzimní věnce. Jsou trochu složitější, ale vypadají báječně. Naše redaktorka Simona připravila dva fotonávody na krásné podzimní věnce, které vyrobíte z darů přírody. Na druhý věnec si musíte připravit bělené šišky. Jejich výroba není náročná a budou se hodit i v době, kdy se ochladí a bude potřeba vyrábět vánoční věnce!

Podzimní dekorace na stůl

Čekáte návštěvu a chcete, aby všechno bylo perfektní? Vsaďte na jednoduchou dekoraci, která krásně ozdobí stůl nebo komodu. Pokud nemáte zahradu svlastními zásobami, vyrazte na podzimní výlet a nasbírejte si suché květiny nebo si je pořiďte vobchodě shobby potřebami. Dnes už jsou naštěstí běžně kdostání.

 1. Zahrajte si na aranžéry a vytvořte znich jednoduchou kytici, kterou položte na stůl.
 2. Přidejte obyčejnou mísu, do které vložte světýlka na baterky a několik malých umělých dýní.
 3. Pokud je nemáte, vystačíte si i sbarevným listím, kaštany, ořechy nebo třeba čerstvými šípky. Celý stůl se tak dokonale rozzáří.

Foto: jojotastic.com

Návody na podzimní dekorace na stůl

Ozdobit jídelní stůl je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak dekorovat byt. Všichni si ozdoby všimnou, protože bude neustále v centru dění. Simona připravila několik návodů na podzimní dekorace, které můžete položit nejen na stůl, ale také na parapet nebo k domovním dveřím. Podívejte se třeba, jak se vyrábějí růže z podzimních listů. Další návody níže:

Svíčky z dýní

Dalším skvělým nápadem, jak rozsvítit domov vchmurných dnech, je pomocí třpytivých svíček z dýní. Možná si říkáte, že je jednodušší si jich pár obyčejných koupit, ale věřte nám, že tyhle kousky nadělají mnohem víc parády!

 1. Vyrazte na trh pro menší dýně a doma jim odkrojte vršek.
 2. Pečlivě je vydlabejte.
 3. Pokud schováváte zbytky starých svíček, které je vám líto vyhodit, tím lépe pro vás. Rozehřejte je ve vodní lázni a knoty vyhoďte.
 4. Do připravených dýní vložte nové knoty a zalijte je rozpuštěným voskem. Knoty přivažte na špejli a položte ji na vršek dýně tak, aby zůstaly rovné a uprostřed.
 5. Vosk bohatě zasypte třpytivými glitry. Po ztuhnutí vosku naaranžujte dýně třeba na okenní parapet a zapalte. Váš domov báječně rozsvítí a dokonale provoní.

Pokud chcete vědět, jak si nejlépe vyrobit svíčku doma, podívejte se na náš podrobný návod.

Foto: adventures-in-making.com

(mab)

Krmítka pro ptáky

S chladnějšími dny ubývá potravy pro opeřence v našich zahradách. Můžete jim ale pomoci krmením. Nemusíte zůstat jen u lojových koulí a hlavně takové krmítko může posloužit i jako dekorace vaší terasy nebo balkonu. Mrkněte se na dvě krmítka, která Simona vyrobila. Jedno má podobu věnce a můžete ho zavěsit prakticky kamkoli, druhé připevníte na plot nebo ho můžete položit doprostřed venkovního stolu.To bude hodování!

Nezbytné věci pro podzimní dekorace

Na podzimní dekorování je potřeba se připravit. Na zahradě, v parku a v lese můžete nasbírat spoustu materiálu, který pak doma použijete, až se pustíte do vyrábění. Občas ale budete muset nasbíraný materiál upravit, aby se vám na vaše DIY projekty hodil. Mrkněte se na to, jak si vybělit šišky, které použijete do podzimních i vánočních dekorací, nebo jaké barvy použít na zdobené makovice:

Další články s nápady najdete níže

Sdílejte článek

Přečtěte si také