reklama

První zcela podvodní hotel vznikne u Floridy. Jak se do něj hosté dostanou?

Vizualizace s potápěči vyvolává obavu o soukromí hotelových hostů v jejich ložnicích Foto: Vizualizace s potápěči vyvolává obavu o soukromí hotelových hostů v jejich ložnicíchFoto: Planet Ocean Underwater Hotel

Kouzelný dům.

Planet Ocean Underwater Hotel není prvním projektem luxusního bydlení pod hladinou oceánu. O něco podobného se už pokoušelo hned několik stavitelů, většině z nich ovšem ještě před dokončením stavby došly peníze a tak svůj plán neuskutečnili.

Planet Ocean Underwater Hotel je už ale tak daleko, že má místo, povolení úřadů ke stavbě a provozu i peníze. První hotel, který by byl kompletně pod mořskou hladinou, bude u floridského ostrova Key West. Hotel, do něhož by hosté a personál sjížděli výtahem, by měl být energeticky soběstačný a kromě elektřiny by si s pomocí odsolovacího zařízení a následné filtrace vyráběl i pitnou vodu. Developer, který jej staví, se dušuje, že i svého odpadu by se podmořský hotel zbavoval šetrně. To se koneckonců nabízí i pro dobro hostů, pakliže za skleněnými stěnami svých ložnic osm metrů pod vodou chtějí pozorovat ryby či sasanky a nikoli obsah odpadního potrubí.

Projekt by se podle předběžných plánů mohl zhmotnit i ve vytipovaných oblastech na Fidži, Bali, v Indonésii, Belize nebo Dubaji.

Tady si budoucí podvodní hotel prohlédněte na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Skoro jako domov Bilba Pytlíka Foto:

Netradiční příbytky zabudované do krajiny

Děti si stavějí bunkry, dospělí také mnohdy inklinují k útulným a bezpečným hnízdečkům.

Článek

Nejprve potřebujete bagr, aby vyhloubil „základní jámu“ Foto:

Rodina si postavila podzemní dům, aby se vyhnula vysokým cenám za bydlení

Bydlení pod zemí nemusí být nutně nepohodlné. Zvlášť pokud jako dům použijete typizovaný protiatomový kryt. Stačí ho zapustit 7 metrů pod zem, zabouchnout poklop a sousedi...

reklama