reklama

Na 10 m² postavili skleník, ve kterém se dá bydlet

Ze sériově vyráběného skleníku udělala originální zahradní domek Foto: Ze sériově vyráběného skleníku udělala originální zahradní domekFoto: Arsi Ikäheimonen

Klasický skleník pro pěstování zeleniny, zahradní domek i skladiště pro zahradnické potřeby. A to vše se vejde do 10 m²!

Architekt Ville Hara a designérka Linda Bergroth přišli před časem s nápadem vytvořit originální skleník, který by zvládl zastat několik funkcí. Díky tomu se jim podařilo navrhnout kombinovaný skleník s názvem Kekkilä Garden Shed. Slouží jednak pro užitkové pěstování zeleniny, případně okrasných rostlin, které mají specifické klimatické nároky. Na prosklenou část stavby pak ještě navazuje praktický úložný prostor, kam se krásně vejdou všechny nezbytné zahranické potřeby.

Moderní technologie uvnitř

Skleník byl navržen jako montovaný. Konstrukce a zadní úložiště jsou vyrobeny z finské borovice, zájemcům se dodávají bez povrchových úprav. Autoři stavby dále zvolili bezpečnostní sklo. Odvětrávání je vyřešeno automatickým systémem otevírání oken, který hlídá vnitřní teplotu a sám ji také reguluje.

Perfektní místo pro odpočinek Foto: Perfektní místo pro odpočinekFoto: Arsi Ikäheimonen

O příčku výš...

Linda Bergroth, jedna z dvojice autorů návrhu, svůj nápad později ještě o několik úrovní povýšila, když dala sériově vyráběnému skleníku nový účel. Přizpůsobila ho totiž vlastním požadavkům a přetvořila ho ve vlastní prázdninový domek. Tato změna nebyla nic složitého, nevyžadovala ani žádné velké úpravy. Stačilo doplnit dřevěnou podlahu, solární panely, aby bylo možné uvnitř svítit, a přidat několik dřevěných schůdků ke vstupním dveřím. Vznikl tak dokonale jednoduchý letní příbytek pro relax uprostřed přírody.

-bes-

Foto: Arsi Ikäheimonen, Kekkilä Garden

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Krása japonského javoru se doplňuje s červeným mostkem Foto:

Japonská zahrada dýchá harmonií. Víte proč?

Japonská zahrada je napodobeninou přírody. Pro Japonce je posvátná jako pro křesťany boží svatostánek.

Článek

V dubnu zasadíte, v létě sklidíte Foto:

Duben ve skleníku. Co vás čeká a nemine

Pokud se chcete v dubnu dokonale starat o klima ve svém skleníku, chtělo by to v ideálním případě přestat chodit do práce a v pravidelných intervalech sledovat barometr a...

Článek

Musíte se uskromnit Foto:

Zahrada ve svahu má svá specifika

V prudkém svahu rozhodně nemá smysl zakládat trávník.

 

reklama