Balkón a terasa

15. dubna 2020 12:00

Tereza Javorová

INSPIRACE: Nemáte květináč? 12 originálních způsobů, jak pěstovat bylinky na balkoně

Zapojte fantazii a udělejte si z bylinek vtipnou dekoraci! V těchto netypických květináčích budou vypadat skvěle. Inspirujte se.

Dávno odzvonilo sušenému koření, které bylo nutnou alternativou pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku. Dnes si můžete snadno vypěstovat na parapetu nebo balkoně téměř jakoukoliv bylinku, a vytvořit si tak menší jedlou botanickou zahradu. Milujete design a baví vás přetvářet obyčejné věci v originální nápady? Inspirujte se v galerii, jak vtipně se dají pěstovat bylinky, pokud nemáte květináč.

Použít můžete téměř jakoukoliv nádobu. Máte-li doma nepřeberně hrnečků, ale pijete jen ze dvou a zbytek je vám líto vyhodit, nasypte do nich trochu hlíny, zasaďte semínka a pokropte vodou. Za pár dní až týdnů už budete moct otrhávat čerstvé lístečky bylinek.

Vytvořit si můžete ale i celou dřevěnou tabuli, na kterou si přibijete zavařovací sklenice a pověsíte ji na stěnu. Bude sloužit nejen jako čerstvý herbář, z něhož můžete rovnou otrhávat a ujídat, ale i jako nápaditá dekorace.

Podívejte se doma kolem sebe, zda nemáte navíc krásnou dózu, prázdnou plechovku, malovaný hrníček nebo i sklenici od marmelády. Nejenže pomůžete přírodě a zrecyklujete staré nádoby, ale nakonec budete sklízet i její plody.

(as)

Další inspirativní nápady:


Přečtěte si také