Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

INSPIRACE: Nemáte květináč? 12 originálních způsobů, jak pěstovat bylinky na balkóně

Zapojte fantazii a udělejte si z bylinek vtipnou dekoraci! V těchto netypických květináčích budou vypadat skvěle. Inspirujte se.
Vydáno: 18.07.2017
Pěstujte bylinky originálně!
Autor: Pinterest.com Pěstujte bylinky originálně!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dávno odzvonilo sušenému koření, které bylo nutnou alternativou pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku. Dnes si můžete snadno vypěstovat na parapetě nebo balkóně téměř jakoukoliv bylinku a vytvořit si tak menší jedlou botanickou zahradu. Milujete design a baví vás přetvářet obyčejné věci v originální nápady? Inspirujte se v galerii, jak vtipně se dají pěstovat bylinky, pokud nemáte květináč.

Použít můžete téměř jakoukoliv nádobu. Máte-li doma nepřeberně hrnečků, ale pijete jen ze dvou a zbytek je vám líto vyhodit, nasypte do nich trochu hlíny, zasaďte semínka a pokropte vodou. Za pár dní až týdnů už budete moct otrhávat čerstvé lístečky bylinek.

Vytvořit si můžete ale i celou dřevěnou tabuli, na kterou si přibijete zavařovací sklenice a pověsíte ji na stěnu. Bude sloužit nejen jako čerstvý herbář, z něhož můžete rovnou otrhávat a ujídat, ale i jako nápaditá dekorace.

Podívejte se doma kolem sebe, zda nemáte navíc krásnou dózu, prázdnou plechovku, malovaný hrníček nebo i sklenici od marmelády. Nejenže pomůžete přírodě a zrecyklujete staré nádoby, ale nakonec budete sklízet i její plody.

(as)

Další články:

Jak se může opuštěná schránka mořského živočicha změnit v medůzu

15 nejoriginálnějších květináčů pro pokojové rostliny. Který vás baví nejvíc?

DIY

INSPIRACE: Vytvořte si vlastní originální květináče! Návod, jak na to

Styl si můžete vyrobit sami

Co takhle nezahazovat plechovky od nápojů a vyrobit si skvělé květináčky na bylinky

Článek je zařazen v: zahrada , tipy , inspirace , bylinky , květináč , DIY
Speciály:
Reklama